O blogu


„Bądź świadomym klientem banku. Znaj swoje prawa i obowiązki korzystając z usług bankowych.”

 Drogi Czytelniku,

znalazłeś się na stronie bloga Bankowe ABC, stworzonego dla osób poszukujących merytorycznej wiedzy o funkcjonowaniu banków oraz instytucji finansowych. 

Dlaczego blog?

Wielokrotnie byłem pytany o podzielenie się swoją wiedzą, wyjaśnianie zagadnień z zakresu bankowości. Nie zawsze jest na to czas i miejsce.

Od teraz będę mógł spokojnie powiedzieć: „Jeśli chcesz się dowiedzieć szczegółów, zajrzyj na mojego bloga”.

Skąd taka nazwa? 

Chciałbym by blog był swojego rodzaju abecadłem, podstawowym źródłem wiedzy dla osób, które korzystają lub zamierzają korzystać z usług oferowanych przez banki. 

Blog jest prowadzony hobbystycznie i nie jest jedynym moim zajęciem. Dlatego na blogu nowych wpisów nie będę publikował regularnie.

Moim celem jest jednoczesne działanie w dwóch obszarach:

  • szczegółowej analizy dostępnych na rynku ofert instytucji finansowych w podziale na produkty,
  • poradnika będącego kompendium wiedzy dotyczącym podstawowych zagadnień związanych z tematyką działania banków. 

Podejmuję się trudnego zadania, aby wyjaśniać w możliwie prosty sposób skomplikowane tematy bazując na ogólnodostępnych źródłach a przy tym dodając własny komentarz. Aby ułatwić zrozumienie niektórych zagadnień odkrywał będę działanie banków od kuchni. Głównym założeniem jest by Czytelnik miał dostęp do wszystkich informacji w jednym miejscu.

Ile razy otrzymując do ręki dokumenty bankowe z przerażaniem patrzymy na ilość informacji napisanych drobnym drukiem? Często podpisujemy w ciemno, nie czytając. Jeśli już czytamy to nie do końca rozumiemy co jest tam napisane. Wiedza na ten temat jest wciąż niewystarczająca a wiadomo, że brak wiedzy prowadzi do podejmowania nietrafionych decyzji.

Przyświeca mi motto: „Bądź świadomym klientem banku. Znaj swoje prawa i obowiązki korzystając z usług bankowych.”

Podziel się swoją opinią: