PayEye – innowacyjne płatności spojrzeniem dzięki biometrii oka i twarzy

PayEye to innowacyjna technologia płatności, która wykorzystuje biometrię oka i twarzy. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może dokonywać płatności jednym spojrzeniem. PayEye to światowy lider w dziedzinie płatności biometrycznych, który wprowadził płatność za pomocą tęczówki oka w zastosowaniu komercyjnym. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik może dokonywać płatności bez użycia tradycyjnych kart płatniczych, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji oraz wygodę korzystania z usługi. Ta innowacyjna technologia, pozwala na szybsze i wygodniejsze dokonywanie transakcji.

Kluczowe informacje warte zapamiętania:

  • PayEye to innowacyjne rozwiązanie dotyczące płatności, które wykorzystuje biometrię oka i twarzy.
  • Łączy biometrię oka i twarzy, co zapewnia podwójne zabezpieczenie płatności.
  • To bezpieczna i wygodna metoda płatności, która nie wymaga posiadania przy sobie gotówki lub karty płatniczej.

Co to jest PayEye?

Innowacyjne rozwiązanie PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne biometryczne płatności spojrzeniem, która wykorzystuje technologię rozpoznawania tęczówki oka i cech twarzy. Dzięki temu użytkownik może dokonywać płatności za pomocą spojrzenia, bez użycia gotówki, karty płatniczej czy telefonu.

PayEye to polski startup, zarejestrowany przez KNF jako Mała Instytucja Płatnicza MIP42/2019, który został założony w 2017 roku. Firma oferuje swoje usługi w sektorze fintech, a jej rozwiązania są unikatowe w skali światowej. System opiera się na biometrii, co oznacza, że korzystając z niego, użytkownik może być pewny, że jego dane są bezpieczne.

Reklama

PayEye może mieć wiele zastosowań, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Dzięki temu, że płatność odbywa się za pomocą biometrii, proces jest szybki, wygodny i bezpieczny. Co więcej, system jest bardzo precyzyjny i niezawodny, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że transakcja zostanie przeprowadzona poprawnie.

Warto dodać, że PayEye zyskuje coraz większą popularność w Polsce i za granicą. Firma otrzymała już wiele nagród i wyróżnień za swoje innowacyjne rozwiązania, a jej system płatności biometrycznych jest uważany za jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w swojej kategorii.

PayEye to nie tylko globalna innowacja i technologia wpisana w światowe trendy, ale również odpowiedź na potrzeby oraz oczekiwania konsumentów – wykorzystanie biometrii dla każdej branży staje się coraz bardziej powszechne i dostępne. Konsumenci szukają wygodnej i bezpiecznej technologii uwierzytelniania siebie w różnych dziedzinach życia a zwłaszcza w obszarze płatności. Podobne oczekiwania mają przedsiębiorcy, którzy zwracają coraz większą uwagę na wygodę i bezpieczeństwo zarówno własnego personelu, jak i swoich klientów.

Technologia wykorzystywana w PayEye

PayEye to innowacyjna technologia przyszłości, która łączy w sobie naukę z technologią, a jej ekosystem składa się z autorskich urządzeń płatniczych eyePOS, aplikacji mobilnej dla użytkowników oraz algorytmów przetwarzających tęczówkę oraz twarz na wzorzec biometryczny.

PayEye to kompleksowa infrastruktura płatnicza, która umożliwia dokonywanie płatności biometrycznych w sklepach stacjonarnych oraz online. 

Biometria oka i twarzy

PayEye wykorzystuje biometrię oka i twarzy do autoryzacji płatności. Dzięki temu, że każda tęczówka jest unikalna, a cechy twarzy różnią się u każdej osoby, system ten zapewnia maksymalne bezpieczeństwo transakcji. Biometria oka i twarzy jest wykorzystywana do uwierzytelnienia użytkowników przed dokonaniem płatności.

Reklama

EyePOS

PayEye oferuje autorskie urządzenia płatnicze eyePOS, które są niezależne i całkowicie bezpieczne. EyePOS umożliwia realizację płatności biometrycznych za pomocą spojrzenia. Urządzenie to jest również wyposażone w czytnik kart płatniczych oraz drukarkę fiskalną. EyePOS jest zgodny z standardem FIDO, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo transakcji.

Aplikacja mobilna

PayEye oferuje również aplikację mobilną dla użytkowników, która umożliwia dokonywanie płatności biometrycznych za pomocą spojrzenia. Aplikacja ta jest dostępna dla systemów Android, iOS i Huawei w AppGalery. W aplikacji można również zarządzać kontem użytkownika, przeglądać historię transakcji oraz korzystać z innych funkcjonalności. Aby dokonywać płatności spojrzeniem, użytkownik musi najpierw pobrać bezpłatną aplikację i zarejestrować swoje konto.

Wraz z wprowadzeniem eyePOS 2.0, wprowadzone zostały nowe funkcjonalności, takie jak możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych oraz płatności za pomocą kodu QR. Wersja eyePOS 3 jest już w trakcie opracowywania i będzie oferować jeszcze więcej funkcjonalności.

Wszystkie elementy ekosystemu są ze sobą połączone i zapewniają kompleksowe rozwiązanie dla płatności biometrycznych za pomocą spojrzenia. Dzięki wykorzystaniu biometrii oka i twarzy, PayEye zapewnia maksymalne bezpieczeństwo transakcji, a urządzenia eyePOS oraz aplikacja mobilna umożliwiają wygodne i szybkie dokonywanie płatności.

Bezpieczeństwo płatności biometrycznych PayEye

PayEye to innowacyjna technologia przyszłości, która umożliwia płatności bezgotówkowe. Jednym z najważniejszych aspektów płatności jest ich bezpieczeństwo. PayEye łącząc biometrię oka i twarzy zapewnia podwójne zabezpieczenie płatności.

PayEye wykorzystuje dwa rodzaje biometrii – skan tęczówki oka oraz biometrię twarzy – do identyfikacji użytkownika. Skan tęczówki oka jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów identyfikacji, ponieważ jest to cecha biologiczna, która jest unikalna dla każdej osoby. Biometria twarzy jest również bardzo skuteczna, ponieważ pozwala na szybką i łatwą identyfikację użytkownika.

Reklama

Płatności są również bezpieczne dzięki wykorzystaniu tokenów. Tokeny to unikalne kody, które są generowane dla każdej transakcji. Tokeny są jednorazowe i niepowtarzalne, co oznacza, że ​​osoba, która przechwyci token, nie będzie w stanie go wykorzystać do dokonania kolejnej transakcji.

W przypadku płatności kartą, karta płatnicza może zostać skradziona lub skopiowana, co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa transakcji. W przypadku płatności PayEye, nie ma potrzeby posiadania karty płatniczej, co oznacza, że ​​nie ma ryzyka kradzieży lub skopiowania karty.

Wszystkie dane biometryczne są przechowywane w sposób bezpieczny i poufny. PayEye stosuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, aby chronić prywatność swoich użytkowników. Wszystkie dane biometryczne są szyfrowane i przechowywane na serwerach zlokalizowanych w Europie, co oznacza, że ​​są one objęte europejskimi przepisami dotyczącymi prywatności.

Wszystkie te funkcje zapewniają, że płatności są jednymi z najbezpieczniejszych form płatności dostępnych na rynku.

Jak działa PayEye?

PayEye to innowacyjna technologia, która umożliwia płatności biometryczne z wykorzystaniem cech biologicznych oka i twarzy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik może dokonywać płatności bez użycia tradycyjnych kart płatniczych, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji oraz zapewnia wygodę korzystania z usługi.

Płatności PayEye w sklepach

PayEye umożliwia dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych za pomocą spojrzenia. Aby dokonać płatności, użytkownik musi zeskanować swoją twarz i oko za pomocą specjalnego terminala płatniczego. System dokonuje weryfikacji użytkownika i pozytywnie zweryfikowane transakcje są od razu potwierdzane. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik nie musi nosić ze sobą karty płatniczej, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

Reklama

Płatności PayEye online

PayEye umożliwia również dokonywanie płatności online za pomocą spojrzenia. Aby dokonać płatności, użytkownik musi zeskanować swoją twarz i oko za pomocą aplikacji. System przeprowadza weryfikację użytkownika, a transakcje, które przejdą pozytywną weryfikację, są natychmiast zatwierdzane. 

Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik nie musi wpisywać swoich danych osobowych i numeru karty płatniczej, kodu CVV podczas dokonywania transakcji online, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Dodatkowo, system umożliwia łatwe i szybkie dokonywanie transakcji online, co zwiększa wygodę korzystania z usługi.

Wdrożenie i pilotaż PayEye

PayEye to polski startup, który stworzył tę innowacyjną technologię. Wdrożenie technologii rozpoczęło się w 2020 roku w ramach pierwszego na świecie systemu płatności wykorzystującego skan tęczówki oka. Od tamtej pory, PayEye zyskało popularność w Polsce i za granicą jako innowacyjne rozwiązanie płatnicze.

Pierwszą fazę projektu stanowił pilotaż płatności okiem PayEye 1.0, realizowany w latach 2020-2022 we Wrocławiu oraz okolicznych miejscowościach, dostępny w ponad 150 miejscach, takich jak restauracje, kawiarnie, kluby sportowe czy miejsca użyteczności publicznej.

W Polsce, podpisało umowę o współpracy z firmą Komputronik, w ramach której terminale PayEye są dostępne w sklepach tej sieci. Ponadto, przeprowadził pilotaż swojej technologii w MPK Wrocław, gdzie użytkownicy mogli skorzystać z płatności spojrzeniem w autobusach miejskich.

PayEye rozwija swoją technologię, wprowadzając coraz to nowsze rozwiązania. W 2022 roku, firma wprowadziła na rynek PayEye 2.0 – płatność spojrzeniem dzięki wykorzystaniu fuzji biometrii oka i twarzy. Nowa wersja technologii zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i wygodę użytkowników.

Wdrożenie i pilotaż technologii potwierdzają, że polski startup jest liderem w dziedzinie płatności biometrycznych. PayEye zdobywa coraz większe uznanie w Polsce i za granicą, a jego innowacyjne rozwiązania są coraz częściej wykorzystywane przez użytkowników.

Usługa PayEye dla przedsiębiorców

PayEye to nie tylko technologia płatności biometrycznych, ale również kompleksowa usługa dla firm. Oferuje swoim klientom nie tylko terminal płatniczy, ale również wsparcie techniczne oraz szkolenia dla personelu. Firma chce zapewnić swoim klientom jak najwyższą jakość usług, dlatego ciągle pracuje nad doskonaleniem swojego produktu oraz procesu obsługi klienta.

Wszystkie te działania mają na celu umożliwienie jak największej liczbie osób korzystanie z płatności biometrycznych. PayEye chce stać się liderem w tej dziedzinie, oferując swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania.

Najczęściej zadawane pytania:

Jak działa PayEye?

PayEye to innowacyjny system płatności spojrzeniem, który wykorzystuje biometrię oka i twarzy. Aby dokonać płatności, użytkownik musi zeskanować swoje oczy i twarz. System porównuje te dane z wcześniej zarejestrowanymi informacjami i potwierdza tożsamość użytkownika. Następnie transakcja zostaje zatwierdzona, a pieniądze zostają przelane.

Czy PayEye jest bezpieczne?

Tak, PayEye to bardzo bezpieczny system płatności. Biometria oka i twarzy zapewnia podwójne zabezpieczenie transakcji. Ponadto, w PayEye wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego. Wszystkie dane są szyfrowane i przechowywane w bezpiecznych serwerach.

Jakie są korzyści płatności spojrzeniem?

Płatności spojrzeniem mają wiele korzyści. Przede wszystkim są one bardzo wygodne i szybkie. Nie trzeba nosić ze sobą gotówki ani karty płatniczej. Wystarczy zeskanować swoje oczy i twarz, aby dokonać płatności. Ponadto, płatności spojrzeniem są bardzo bezpieczne i trudne do złamania.

Czy PayEye działa na każdym urządzeniu?

PayEye działa na wielu urządzeniach, w tym na smartfonach i tabletach. Aby korzystać z PayEye, użytkownik musi pobrać odpowiednią aplikację na swoje urządzenie. Aplikacja jest dostępna w sklepach z aplikacjami dla systemów Android, iOS i Huawei.

Czy PayEye jest łatwe w obsłudze?

Tak, PayEye jest bardzo łatwe w obsłudze. Aby dokonać płatności, wystarczy zeskanować swoje oczy i twarz. System sam przeprowadzi użytkownika przez cały proces płatności. Ponadto, aplikacja PayEye jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze.

Czy PayEye jest dostępne dla każdego?

Tak, PayEye jest dostępne dla każdego, kto posiada odpowiednie urządzenie i konto w banku. Aby korzystać z PayEye, użytkownik musi zarejestrować swoje dane w systemie i dodać swoje konto bankowe. PayEye jest dostępne w wielu krajach na całym świecie i stale się rozwija.

Czy mogę korzystać z płatności spojrzeniem dzięki PayEye w Internecie?

Tak, PayEye to technologia, która umożliwia ekspresowe płatności w branży e-commerce. To oznacza, że możesz płacić spojrzeniem podczas dokonywania płatności internetowych.

Jaki jest poziom bezpieczeństwa płatności spojrzeniem dzięki PayEye?

PayEye to technologia, którą cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Zastosowana w niej biometria oka i twarzy jest bezpieczna i niepowtarzalna. PayEye otrzymał certyfikat FIDO Biometric Component Certification, potwierdzający bezpieczeństwo tego rozwiązania.

Czy do korzystania z płatności spojrzeniem potrzebne jest robienie selfie?

Tak, jako część procesu weryfikacji, PayEye może wymagać od użytkowników zrobienia selfie. Jest to część procesu weryfikacji tożsamości opartej na biometrii oka i twarzy.

Czy płatność spojrzeniem jest możliwa, jeżeli użytkownik nie posiada konta na platformie PayEye?

Nie, do korzystania z płatności spojrzeniem za pośrednictwem PayEye, konieczne jest założenie konta na platformie PayEye. Jest to jednak szybki i intuicyjny proces.

Czy mogę korzystać z PayEye za pośrednictwem aplikacji na smartfona?

Tak, PayEye pozwala na korzystanie z płatności spojrzeniem za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej. W ramach aplikacji mobilnej PayEye możliwe jest dokonywanie bezpiecznych i szybkich płatności.

Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

OFERTY BANKÓW
OSZCZĘDNOŚCI
PROMOCJE
BANKOWE
KONTA
OSOBISTE
KARTY
KREDYTOWE
KONTA
FIRMOWE
KREDYTY
GOTÓWKOWE
OKAZJE DLA
KLIENTÓW BANKÓW
PROGRAMY RABATOWE
I LOJALNOŚCIOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.