Strona główna Promocje bankowe Najlepsze lokaty Konta osobiste Konta firmowe Karty kredytowe

Santander zamyka Konto Jakie Chcę, nowe Konto Santander, opłaty i prowizje od lipca 2023 r.

Santander Bank Polska to kolejny bank, który w ostatnim czasie zmienia ofertę kont osobistych. Z oferty banków w Polsce znika bardzo popularne konto, szczególnie wybierane ze względu na promocje, ponieważ Santander zamyka Konto Jakie Chcę. Pojawi się nowe Konto Santander. Czy powtórzy sukces poprzednika? Zmiany wejdą w życie od lipca 2023 roku. Z punktu widzenia klientów, którzy aktywnie korzystają z karty do konta, nowa oferta może być neutralna a nawet korzystna. Ktoś kto mało korzysta z konta, a szczególnie karty do konta, może nie być szczególnie zadowolony.

W poniższym wpisie szczegółowe informacje dotyczące wprowadzanych zmian.

Santander zamyka Konto Jakie Chcę – nowe Konto Santander

Bank dokonując zmian w tabeli opłat i prowizji swojego najbardziej popularnego konta osobistego, Konta Jakie Chcę, postanowił zmienić jego nazwę na Konto Santander. Wraz z nową nazwą zmienił warunki bezpłatnego korzystania. 

Od 1 lipca 2023 r. prowadzenie konta i korzystanie z karty będzie bezpłatne, jeśli wykonasz transakcje kartą lub BLIKIEM na kwotę min. 300 zł w miesiącu. Do końca czerwca warunkiem bezpłatnego konta było zapewnienie wpływów min. 500 zł oraz min. 1 transakcja kartą lub BLIKIEM. W przypadku, gdy nie będą spełnione warunki, za prowadzenie konta zapłacisz 6 zł (opłata bez zmian), ale wzrośnie opłata za kartę Dopasowaną z 8 zł na 9 zł

Reklama

W przypadku młodzieży od 13 do 26 lat wystarczy min. 1 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu. Bank wprowadza dla młodych opłatę 10 zł za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziałach.

Aktualną wartość wykonanych transakcji można sprawdzić w “poradniku cenowym” w bankowości elektronicznej Santander internet, a wkrótce także w aplikacji mobilnej.

Na pocieszenie Santander Bank Polska proponuje niższe opłaty za wypłaty gotówki kartą Dopasowaną, z bankomatów innych niż własne w Polsce – z 5 zł na 3 zł. Bank obniża również opłatę miesięczną za pakiet bankomatowy z 7 zł na 5 zł, który umożliwia wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą bez opłaty za pojedyncze wypłaty.

Nadal możliwa jest bezkosztowa wypłata gotówki BLIKIEM ze wszystkich bankomatów, które posiadają taką opcję.

Bezpłatne pozostaną przelewy natychmiastowe i na takich samych warunkach dostępne będzie 1% zwrotu za płatności rachunków (prąd, gaz, telewizję, internet, telefon), opłacanych z Konta Santander.

W poniższej tabeli znajdują się najważniejsze zmiany dla Konta Jakie Chcę, wprowadzane od 1 lipca 2023 r.

Reklama
OpłataPrzed zmianą
Konto Jakie Chcę
Po zmianie
Konto Santander
Opłata miesięczna za prowadzenie rachunku w zł0 zł* / 6 zł0 zł* / 6 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku*0 zł przy wpływach co najmniej 500 zł i min. 1 płatności kartą lub BLIKIEM co miesiąc*0 zł przy płatnościach kartą lub BLIKIEM – min. 300 zł w miesiącu (dotyczy osób powyżej 26 lat)
dla klientów 13 – 26 lat – przy min. 1 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu
Opłata miesięczna za obsługę karty debetowej 0 zł* / 8 zł0 zł* / 9 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę*0 zł przy wpływach co najmniej 500 zł i min. 1 płatności kartą lub BLIKIEM co miesiąc*0 zł przy płatnościach kartą lub BLIKIEM – min. 300 zł w miesiącu (dotyczy osób powyżej 26 lat)
dla klientów 13 – 26 lat – przy min. 1 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu
Wypłaty gotówki kartą Dopasowaną z bankomatów w Polsce, innych niż Santander Bank Polska (opłata za pojedynczą wypłatę)5 zł3 zł
Wypłaty gotówki kartą Dopasowaną z Pakietem bankomatowym (opłata miesięczna)7 zł5 zł
Wpłata i wypłata gotówki w oddziałach (dla młodzieży w wieku 13 -26 lat)0 zł10 zł

Zmiany dla Konta Select

W przypadku klientów prestiżowych posiadających Konto Select wzrośnie opłata za prowadzenie konta z 30 zł na 45 zł miesięcznie. Bez zmian pozostaną warunki zwolnienia z opłaty, czyli wpływy min. 10000 zł miesięcznie lub posiadane aktywa na kwotę min. 150000 zł.

Bank obniży do 0 zł prowizję za przewalutowanie przy płatnościach kartą Visa Select (z 2,8%) oraz przy wypłacie gotówki kartą z bankomatów za granicą.

Posiadacze Kont Select będą mogli od lipca korzystać także z 1% zwrotu za rachunki opłacanych z tego konta.

OpłataPrzed zmianąPo zmianie
Opłata miesięczna za prowadzenie rachunku w zł0 zł* / 30 zł0 zł* / 45 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku*0 zł wpływ co najmniej 10 000 zł lub 150 000 zł aktywów*0 zł wpływ co najmniej 10 000 zł lub 150 000 zł aktywów
Opłata miesięczna za obsługę karty debetowej 0 zł0 zł
Prowizja za przewalutowanie przy wypłacie gotówki kartą Visa Select z bankomatów za granicą2,8% kwoty transakcji0 zł
Prowizja za przewalutowanie przy płatnościach kartą Visa Select 2,8% kwoty transakcji0 zł
Zwrot za rachunki (prąd, gaz, telewizję, internet, telefon) opłacanych z Konta SelectBrak1% zwrotu, maks. 25 zł miesięcznie, do 300 zł rocznie.
źródło: strona internetowa Santander Bank Polska

Nowe Konto Santander Max

Dla osób, które nie chcą co miesiąc spełniać warunków bezpłatnego konta a są w stanie ponosić miesięczną stałą opłatę bank wprowadza od 1 lipca 2023 r. nowe Konto Santander Max.

W ramach jednej opłaty 15 zł za prowadzenie konta bez żadnych warunków otrzymasz bezpłatnie:

 • kartę do konta (dla posiadaczy i użytkowników);
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • wypłaty gotówki z terminali, w tym cashback, w Polsce;
 • wypłaty gotówki BLIKIEM z bankomatów;
 • bez opłaty i prowizji za przewalutowanie wypłat ze wszystkich bankomatów za granicą oraz płatności kartą za granicą;
 • polecenia zapłaty i zlecenia stałe;
 • eWyciąg;
 • przelewy natychmiastowe w bankowości internetowej i aplikacji;
 • przelewy zwykłe w PLN (także Przelewy24) oraz w Euro do i z krajów EOG w bankowości internetowej i aplikacji;
 • 1% zwrotu za płatności rachunków z konta.

Zmiany dla Konta Godnego Polecenia

Konto Godne Polecenia od 1 lipca 2023 r., podobnie jak Konto Jakie Chcę, zostanie zmienione w Konto Santander.

Reklama
OpłataPrzed zmianą
Konto Godne Polecenia
Po zmianie
Konto Santander
Opłata miesięczna za prowadzenie rachunku w zł0 zł* / 5 zł0 zł* / 6 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku*0 zł przy wpływach co najmniej 1000 zł co miesiąc*0 zł przy płatnościach kartą lub BLIKIEM – min. 300 zł w miesiącu (dotyczy osób powyżej 26 lat)
dla klientów 13 – 26 lat – przy min. 1 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu
Opłata miesięczna za obsługę karty debetowej 0 zł* / 8 zł0 zł* / 9 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę*0 zł przy wpływach co najmniej 500 zł i min. 1 płatności kartą lub BLIKIEM co miesiąc*0 zł przy płatnościach kartą lub BLIKIEM – min. 300 zł w miesiącu (dotyczy osób powyżej 26 lat)
dla klientów 13 – 26 lat – przy min. 1 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu
źródło: strona internetowa Santander Bank Polska

Zmiany w kontach wycofanych z oferty

Konto Wydajesz&Zarabiasz, Konto Wydajesz&Zarabiasz Plus, Konto Aktywni 50+, Konto 24.pl od 1 lipca 2023 r. zostaną zmienione w Konto Standard. Prowadzenie tego konta będzie bezwarunkowo bezpłatne, jednak pojawi się opłata 10 zł za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziałach.

Nowości dla podróżujących

Dla osób podróżujących za granicę Santander Bank Polska wprowadza możliwość wypłaty gotówki bez opłaty i prowizji za przewalutowanie ze wszystkich bankomatów banków Grupy Santander w: Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chile, Meksyku, Brazylii, Argentynie czy Stanach Zjednoczonych.

Bezpłatne będą również zlecenia przelewów zagranicznych na rachunki do banków z Grupy Santander w Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii z konta w złotych i z dowolnego konta walutowego.

Zmiana nazw kont oszczędnościowych

Bank porządkuje i upraszcza również ofertę kont oszczędnościowych. Szczegółowe zmiany zostały opisane w poniższej tabeli.

Dotychczasowa nazwaNowa nazwa od 1 lipca 2023 r.
Konto oszczędnościowe
StandardKonto oszczędnościowe ConcertoKonto oszczędnościowe
Lokata Swobodna
Konto oszczędnościowe w złotych
Konto oszczędnościowe w walutach USD
Konto oszczędnościowe w walutach EUR
Konto oszczędnościowe w walutach GBP
Konto oszczędnościowe w walutach obcych
Konto Max oszczędnościoweKonto Multi oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe Pro
Konto oszczędnościowe 24h
Konto oszczędnościowe Plus
Konto oszczędnościowe 500 Plus
Konto oszczędnościowe 500 Plus
źródło: strona internetowa Santander Bank Polska

Podstawa zmian opłat i prowizji

Zgodnie z zapisami punktu 12 Taryfy opłat i prowizji pobieranych przez Santander Bank Polska S.A. za czynności bankowe dla klientów indywidualnych, bank zastrzegł sobie prawo dokonywania zmian, jeżeli wystąpi przynajmniej jeden z czynników, jak m.in.:

 • wzrost wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez GUS, o co najmniej 3% wartości tego czynnika w stosunku do analogicznego miesiąca poprzedniego roku (faktycznie o 11,23% – dane GUS z 21 stycznia 2021 r. i 21 stycznia 2022 r.), 
 • wzrost miesięcznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych publikowanego przez GUS (stopa inflacji) o co najmniej 0,5 punktu procentowego w stosunku do analogicznego miesiąca poprzedniego roku (faktycznie 8,6% – dane GUS z 14 stycznia 2022 r.).

Co zrobić, jeśli chcesz zamknąć konto?

Jeśli nie wyrażasz zgody na proponowane zmiany, zgodnie z obowiązującymi przepisami, masz dwie możliwości. Do 30 czerwca 2023 roku:

Reklama
 • zgłoś sprzeciw a umowa o rachunek konta wygaśnie z dniem 30 czerwca 2023 roku,
 • złóż wypowiedzenie umowy a umowa zostanie rozwiązana ze skutkiem od dnia otrzymania wiadomości o zmianach, najpóźniej do 1 lipca 2023 roku, w dniu, w którym zmiany wejdą w życie.

Jeśli przed 1 lipca 2023 roku nic nie zrobisz, bank uznaje, że akceptujesz zmiany. Umowę można w każdej chwili wypowiedzieć ale zgodnie z regulaminem rachunków bankowych, czyli z okresem wypowiedzenia.

Zapoznaj się z wpisem dotyczącym zamykania konta w Santander Bank Polska.

Szukając nowego banku sprawdź ofertę kont osobistych w innych bankach.

Nawet 1000 zł z BIZNest Kontem i 0 zł za terminal płatniczy Nest Bank
Promocja konta firmowego
Nest Bank
Nawet 1000 zł z BIZNest Kontem i 0 zł za terminal płatniczy Nest Bank
Promocja do 31 sierpnia 2023 r.
3 miesiące do zakończenia promocji
Bo mogę więcej – do 370 zł w promocji eKonta możliwości – mBank
Promocja konta osobistego
mBank
Bo mogę więcej – do 370 zł w promocji eKonta możliwości – mBank
Promocja do 27 września 2023 r.
4 miesiące do zakończenia promocji
400 zł z CitiKonto Twoje konto na wakacje
Promocja konta osobistego
Citi Handlowy
400 zł z CitiKonto Twoje konto na wakacje
Promocja do 31 sierpnia 2023 r.
3 miesiące do zakończenia promocji
Udane lato z kartą kredytową BNP Paribas
Promocja karty kredytowej
BNP Paribas
Udane lato z kartą kredytową BNP Paribas
Promocja do 30 września 2023 r.
4 miesiące do zakończenia promocji
500 zł firma i konto za 0 zł na zawsze mBiznes Standard
Promocja konta firmowego
mBank
500 zł firma i konto za 0 zł na zawsze mBiznes Standard
Promocja do 18 września 2023 r.
3 miesiące do zakończenia promocji
Do 470 zł Zyskaj premie z eKontem osobistym mBank
Promocja konta osobistego
mBank
Do 470 zł Zyskaj premie z eKontem osobistym mBank
Promocja do 27 września 2023 r.
4 miesiące do zakończenia promocji

Aktualny wykaz podstawowych opłat i prowizji kont osobistych dostępnych w ofercie Santander Bank Polska.

Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę dla młodych
konto młodzieżowe i studenckie
od 13 lat
do 26 lat

OPŁATA ZA KONTO

MINIMALNA

0 zł

MAKSYMALNA

0 zł
bezwarunkowo bezpłatne

OPŁATA ZA KARTĘ

MINIMALNA

0 zł

MAKSYMALNA

8 zł
Wykonanie min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK w miesiącu, opłata dotyczy tylko osób od 13 roku życia (od 01.07.2023 r. opłata 9 zł, warunek bez zmian)

BANKOMATY W POLSCE

MINIMALNA

0 zł

MAKSYMALNA

0 zł
bezwarunkowo bezpłatne

PRZELEWY

INTERNET

0 zł

TELEFON

brak

ODDZIAŁ

5 zł
Santander Bank Polska
Konto Select
konto VIP

OPŁATA ZA KONTO

MINIMALNA

0 zł

MAKSYMALNA

30 zł
Wpływy na konto min. 10000 zł w miesiącu lub średnie saldo aktywów, co najmniej 150000 zł (od 01.07.2023 r. opłata 45 zł, warunki bez zmian)

OPŁATA ZA KARTĘ

MINIMALNA

0 zł

MAKSYMALNA

0 zł
bezwarunkowo bezpłatne

BANKOMATY W POLSCE

MINIMALNA

0 zł

MAKSYMALNA

0 zł
bezwarunkowo bezpłatne

PRZELEWY

INTERNET

0 zł

TELEFON

brak

ODDZIAŁ

8 zł
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
konto dla każdego

OPŁATA ZA KONTO

MINIMALNA

0 zł

MAKSYMALNA

6 zł
Zapewnienie wpływu na konto min. 500 zł oraz wykonanie min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK w miesiącu (od 01.07.2023 r. wykonanie transakcji kartą lub BLIK min. 300 zł w miesiącu)

OPŁATA ZA KARTĘ

MINIMALNA

0 zł

MAKSYMALNA

8 zł
Zapewnienie wpływu na konto min. 500 zł oraz wykonanie min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK w miesiącu (od 01.07.2023 r. 9 zł i wykonanie transakcji kartą lub BLIK min. 300 zł w miesiącu)

BANKOMATY W POLSCE

MINIMALNA

0 zł

MAKSYMALNA

5 zł
0 zł wypłaty BLIKIEM lub pakiet darmowych bankomatów 7 zł / m-c (od 01.07.2023 r. 3 zł, pakiet 5 zł)

PRZELEWY

INTERNET

0 zł

TELEFON

brak

ODDZIAŁ

10 zł
Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

OFERTY BANKÓW
OSZCZĘDNOŚCI
PROMOCJE BANKOWE
KONTA OSOBISTE
KARTY KREDYTOWE
KONTA FIRMOWE
KREDYTY GOTÓWKOWE
OKAZJE DLA KLIENTÓW BANKÓW
PROGRAMY RABATOWE I LOJALNOŚCIOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.