Jak zamknąć konto w BOŚ Banku? Aktualna instrukcja 2023

Korzystając przez lata z konta w tym samym banku, powinieneś przemyśleć, a może nawet już to zrobiłeś, czy nie warto go zmienić, nie płacić więcej za konto, kartę, bankomaty i założyć rachunek w innym, lepiej dopasowanym do własnych potrzeb. Rezygnacja z konta często wydaje się trudna, wymagająca czasu i wypełniania wielu dokumentów. Jednak przychodzi ten dzień, kiedy należy podjąć decyzję. W tym artykule chcę pokazać jak zamknąć konto w BOŚ Banku.

Przydatne w rezygnacji z rachunków i kart w bankach porady zebrałem w artykule: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej?

W jaki sposób zamknę konto osobiste w BOŚ Banku?

W BOŚ zamknięcie konta możliwe jest wyłącznie:

  • składając wniosek osobiście w oddziale,
  • wysyłając wypowiedzenie listem poleconym (pod warunkiem, że w banku znajduje się wzór podpisu).

Jeśli chcesz być pewny szybkiego i skutecznego załatwienia sprawy w BOŚ Bank, wniosek o zamknięcie rachunku złóż osobiście w oddziale. Najlepiej udać się do oddziału, w którym konto było otwierane. Szczegóły znajdziesz w dalszej części wpisu.

Reklama
Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?
Przez internet:Brak
Przez infolinię:Brak
W oddzialeZłożenie w dowolnym oddziale dyspozycji zamknięcia rachunku konta osobistego
Listownie na adres:BOŚ S.A.
ul. Żelazna 32
00-832 Warszawa
Okres wypowiedzenia:1 miesiąc
Oferta na zatrzymanie:Brak

O czym warto pamiętać zanim zamkniesz konto w BOŚ Banku?

Jeśli posiadasz w BOŚ Banku wyłącznie konto osobiste, to wypowiedzenie umowy będzie w miarę proste. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku osób posiadających inne produkty jak np. kredyt mieszkaniowy lub lokata. Przed pójściem do oddziału lub wysłaniem listu, sprawdź czy posiadanie konta nie było wymogiem niższej marży kredytu mieszkaniowego. W przypadku lokaty, zamknięcie konta osobistego nie powoduje automatycznej likwidacji lokaty.

Wypełniając druk wypowiedzenia pamiętaj o karcie wydanej do konta oraz dostępie do bankowości elektronicznej.

W okresie wypowiedzenia nadal są pobierane opłaty za kartę i konto, jeśli nie zostaną spełnione warunki.

Zgodnie z Taryfą Opłat i Prowizji sporządzenie na życzenie klienta zaświadczenia o posiadanych rachunkach w BOŚ S.A. lub o stanie środków na rachunku kosztuje 50 zł.

Za zamknięcie konta BOŚ Bank w ciągu 90 dni od jego otwarcia bank pobiera opłatę 35 złotych.

BOŚ Bank zamknięcie konta w oddziale

Nie musisz się martwić o przygotowanie pisma z wypowiedzeniem umowy rachunku, jeżeli planujesz pójść do oddziału. Listę oddziałów BOŚ Banku znajdziesz tutaj. Odpowiedni formularz znajduje się u pracowników banku w oddziałach. Zgłaszając się do oddziału z dokumentem tożsamości otrzymasz druk, który należy wypełnić i przekazać. Istotna uwaga dotyczy bankowości internetowej, należy zaznaczyć odpowiednią opcję, aby móc z niej korzystać w okresie wypowiedzenia. Pamiętaj koniecznie o przekazaniu przez pracownika potwierdzenia złożenia dyspozycji zamknięcia konta.

Reklama

BOŚ Bank jak zamknąć konto listownie

Na początku, pierwsza przestroga. Z tej możliwości mogą skorzystać wyłącznie osoby, które złożyły wcześniej wzór swojego podpisu w banku. Bank po otrzymaniu pocztą wypowiedzenia zweryfikuje posiadany podpis. Podpis na dokumencie musi być zgodny ze wzorem podpisu. Jeśli nie pamiętasz jaki wzór podpisu złożyłeś kilka lat wcześniej, dla skutecznego zamknięcia konta, polecam udanie się do oddziału BOŚ Banku.

Jeśli będziesz wysyłał pocztą, musisz taki dokument przygotować sam. Na stronie internetowej BOŚ Banku nie znajdziesz wzoru wypowiedzenia umowy prowadzenia rachunku. Kilka wskazówek znajduje się w artykule: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej? W piśmie należy wskazać rachunek, na który zostaną przekazane pozostałe na koncie środki po jego zamknięciu (jeśli wcześniej ich nie wypłacisz). 

Decydując się na tę formę, przygotowane wypowiedzenie wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Wypowiedzenie powinieneś wysłać na adres centrali banku.

BOŚ S.A.

ul. Żelazna 32

00-832 Warszawa

Reklama

Pamiętaj, że okres wypowiedzenia trwa 1 miesiąc od daty otrzymania przez bank pisma.

Zapoznaj się z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Citi Handlowy
CitiKonto

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
0 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
8 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

Reklama
0 zł /
30 zł /
30 zł
BNP Paribas
Konto Otwarte na Ciebie

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
7 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
7 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
12 zł /
12 zł
Bank Pekao SA
Konto Przekorzystne

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
4 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
2,3% min. 5 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
5 zł (opłata miesięczna) /
10 zł
Nest Bank
Nest Konto

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
0 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
6 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
10 zł /
10 zł

Jesteś klientem BOŚ Banku? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

OFERTY BANKÓW
OSZCZĘDNOŚCI
PROMOCJE
BANKOWE
KONTA
OSOBISTE
KARTY
KREDYTOWE
KONTA
FIRMOWE
KREDYTY
GOTÓWKOWE