Strona główna Promocje bankowe Najlepsze lokaty Konta osobiste Konta firmowe Karty kredytowe
Wymagane dokumenty do otwarcia konta bankowego dla uchodźcy z Ukrainy

Wymagane dokumenty do otwarcia konta bankowego dla uchodźcy z Ukrainy (po 23.02.2022 r.) / Документи, необхідні для відкриття банківського рахунку біженцю з України

W tym artykule znajdują się informacje pomocne przy zakładaniu konta bankowego przez obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. Większość banków wprowadziło uproszczone zasady zakładania kont bankowych przez uchodźców z Ukrainy. 

Na początku należy podkreślić, że konto bankowe obywatel Ukrainy przybywający obecnie do Polski może założyć wyłącznie w placówce banku. Nie można założyć takiego konta przez internet.

Громадянин України, який зараз приїжджає до Польщі, може відкрити банківський рахунок лише у відділенні банку. Ви не можете створити такий обліковий запис онлайн.

Щоб відкрити рахунок, Вам необхідно прийти у відділення надати один із документів, що посвідчують особу

Reklama

Przeczytaj również artykuły / Читайте також статті:

Wymagane dokumenty do otwarcia konta bankowego dla uchodźcy z Ukrainy

Dokument potwierdzający tożsamość wymagany do założenia konta

Obecnie nie ma ujednoliconej listy dokumentów wymaganych do założenia konta bankowego, które akceptują banki. Jednak uproszczone procedury, które wprowadziły banki, w związku z liczbą osób przybywających do Polski, pozwalają na założenie konta praktycznie przez każdego.

O konto bankowe dla obywatela Ukrainy w polskim banku może się starać osoba, która posiada jeden z poniższych dokumentów:

Щоб відкрити рахунок, Вам необхідно прийти у відділення надати один із документів, що посвідчують особу:

  • паспорт г