Strona główna Promocje bankowe Najlepsze lokaty Konta osobiste Konta firmowe Karty kredytowe Okazje dla klientów

Wyższe opłaty w Credit Agricole od czerwca 2022 r.

Credit Agricole
Zmiana obowiązuje od 1 czerwca 2022 r.
Zmiany dotyczą: Konto dla Ciebie;
Konto dla Ciebie VIP;
Konto dla Ciebie GO!;
Konto dla Ciebie MOVE!;
Konto walutowe;
Karta kredytowa Standard;
Karta kredytowa Silver

Credit Agricole ogłosił 4 marca zmiany w Tabeli opłat i prowizji kont osobistych oraz kart kredytowych, które będą obowiązywać od 1 czerwca 2022 roku. Nowe opłaty w Credit Agricole dotyczą m.in. posiadaczy następujących produktów banku:

 • Konto dla Ciebie;
 • Konto dla Ciebie VIP;
 • Konto dla Ciebie GO!;
 • Konto dla Ciebie MOVE!;
 • Konto walutowe;
 • Karta kredytowa Standard;
 • Karta kredytowa Silver.

Nadal jednak będzie można większości opłat uniknąć. W większości przypadków warunki zwalniające z opłat za konto, kartę i wypłat z bankomatów pozostają bez zmian. Na pocieszenie, Credit Agricole kilka opłat obniżył. Sprawdź szczegóły zmian.

Opłaty za konto w Credit Agricole

Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim opłat za prowadzenie najbardziej popularnego Konta dla Ciebie. Od czerwca 2022 r., opłata za prowadzenie konta wzrasta z 7 zł na 9 zł. Konto nadal może być bezpłatne a opłata będzie pobierana tylko jeśli nie zostaną spełnione warunki, które pozostały bez zmian – wpływ na konto minimum 1000 zł i przynajmniej 1 transakcja kartą lub BLIKIEM.

Zmianę odczują posiadacze Konta dla Ciebie VIP, którego miesięczny koszt obsługi wzrośnie z 40 zł do 50 zł. Nadal warunkiem zwalniającym z opłaty pozostaje wpływ na konto minimum 10000 zł lub średnie miesięczne saldo 150000 zł na wszystkich rachunkach, które są prowadzone w złotówkach w ramach konta.

Reklama

Opłata za konto walutowe wzrośnie z 2 zł do 4 zł miesięcznie i nie ma możliwości jej uniknięcia.

Bez zmian pozostają opłaty dla kont młodzieżowych: Konto dla Ciebie GO! i Konto dla Ciebie MOVE!

Warto zaznaczyć, że bezpłatne pozostaje prowadzenie rachunku oszczędnościowego – Rachunek Oszczędzam.

Konta wycofane z bieżącej obsługi

Osoby, które posiadają jedno z kont, które zostały wycofane z bieżącej obsługi: 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS, Konto PROSTOoszczedzające PREMIUM, Credit Agricole e-Konto, Konto Klasyczne, Konto PLUS powinny rozważyć zmianę rodzaju konta. W ten sposób mogą uniknąć konieczności ponoszenia comiesięcznych opłat.

Posiadane stare konto można zmienić bezpłatnie na Konto Dla Ciebie w oddziale lub samodzielnie w bankowości internetowej CA24 eBank. Można to zrobić bezboleśnie, ponieważ numer rachunku pozostaje bez zmian, podobnie jak wszystkie dyspozycje ustanowione na koncie, np. zlecenia stałe. Aby zmienić rodzaj konta:

 • zaloguj się do CA24 eBank
 • wybierz: Moje produkty >> Konta
 • w górnym menu przejdź do zakładki “Zmień rodzaj konta“
 • wybierz: Konto dla Ciebie
 • zatwierdź zmianę jak zwykły przelew w CA24 eBank.

Credit Agricole wypłata gotówki z bankomatów

Wypłata z bankomatów innych niż należące do Credit Agricole, po wprowadzeniu zmian, standardowo będzie wiązała się z kosztem 7 zł zamiast 6 zł. W przypadku Konta dla Ciebie GO! i Konta dla Ciebie MOVE! koszt wypłaty wzrasta z 3 zł na 6 zł.

Reklama

Opłat za wypłaty gotówki z bankomatów unikną osoby, które spełnią warunek – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobią przynajmniej 1 transakcja kartą lub BLIKIEM dla Konta dla Ciebie lub 1 transakcja kartą lub BLIKIEM dla Konta dla Ciebie GO! i Konta dla Ciebie MOVE!. Powyższa zmiana dotyczy również wypłaty z bankomatów za granicą przy użyciu karty, w EUR na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Sprawdzenie salda w bankomacie będzie wiązało się z opłatą w wysokości 6 zł (obecnie 5 zł).

Credit Agricole nowe opłaty za przelewy w oddziałach i na infolinii

Jak większość banków, Credit Agricole podnosi opłaty starając się zniechęcić klientów do wykonywania przelewów w “okienku” bankowym lub przez telefon.

Zwykły przelew krajowy lub SEPA zlecony w oddziale lub przez infolinię banku to od czerwca koszt 15 zł wobec dotychczasowych 12 zł.

Przelew natychmiastowy Express Elixir zlecany w tych kanałach będzie kosztował 20 zł (poprzednio 17 zł) a przez SORBNET – 50 zł (poprzednio 30 zł).

Przelewy zagraniczne SWIFT obecnie wiążą się z opłatą w wysokości 0,25% wartości przelewu min. 40 zł, max. 250 zł a od czerwca ich koszt będzie wynosił 0,25% wartości przelewu min. 60 zł, max. 300 zł.

Reklama

Nadal można korzystać z przelewów w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej, gdzie opłaty pozostają bez zmian.

Opłaty za karty kredytowe Standard i Silver w Credit Agricole

Od czerwca, dla nowych klientów i tych, którzy zawierali umowy oparte na oprocentowaniu w oparciu o iloczyn stopy referencyjnej, zostają podniesione opłaty miesięczne za obsługę kart, jeśli nie będą spełnione warunki, odpowiednio z 4,90 zł do 8 zł dla karty Standard i z 7,90 zł na 10 zł dla karty Silver. Kwota transakcji wymaganych do zwolnienia z opłat pozostaje bez zmian 400 zł dla karty Standard i 700 zł dla karty Silver.

Osoby posiadające karty kredytowe, dla których umowy były zawierane dawno temu, przy oprocentowaniu w oparciu o iloczyn stopy lombardowej, powinny podpisać w oddziale aneks do umowy karty kredytowej. Dzięki temu oprocentowanie będzie oparte o iloczyn stopy referencyjnej i pozwoli na obniżenie opłat i warunków z nich zwolnienia. Jeśli tego nie zrobią, opłaty miesięczne wzrosną odpowiednio z 4,90 zł do 9,50 zł dla karty Standard i z 7,90 zł na 15 zł dla karty Silver. Dodatkowo kwota transakcji wymaganych do zwolnienia z opłat wzrośnie z 400 zł do 800 zł dla karty Standard i z 700 zł na 1000 zł dla karty Silver.

W przypadku kart Standard, Silver i Gold, bank podnosi opłatę związaną z przelewem z limitu karty kredytowej z 5% min. 12,90 zł do 6% min. 12,90 zł. Wprowadzona zostaje nowa opłata, która funkcjonuje już w innych bankach, dotycząca transakcji kartą w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory w wysokości 4% wartości transakcji, min. 10 zł.

Obniżki opłat w Credit Agricole

W informacji Credit Agricole o zmianach opłat i prowizji pojawiły się również obniżki kilku opłat. Bank postanowił obniżyć opłatę za pakiety abonamentowe „Przelewy ekspresowe” i „Bezpieczna karta” z 9 zł na 7 zł.

Pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego w miesiącu kalendarzowym w CA24 Infolinia lub placówce banku oraz każdy kolejny przelew z rachunku w miesiącu kalendarzowym (także w bankowości elektronicznej) będą od czerwca kosztowały 8 zł zamiast 10 zł.

Reklama

Credit Agricole zrezygnował z opłaty za wydanie i korzystanie z dodatkowej karty kredytowej.

Podsumowanie zmian w opłatach i prowizjach Credit Agricole

W poniższych tabelach przedstawione zostały najważniejsze opłaty w Credit Agricole obowiązujące od 1 czerwca 2022 roku.

Credit Agricole opłaty i prowizje
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Prowadzenie rachunku: Konto dla Ciebie0 zł* / 7 zł0 zł* / 9 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku*0 zł – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobisz przynajmniej 1 transakcję kartą lub BLIKIEM*0 zł – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobisz przynajmniej 1 transakcję kartą lub BLIKIEM
Prowadzenie rachunku: Konto dla Ciebie VIP40 zł50 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunkuwpływ na konto minimum 10000 zł lub średnie miesięczne saldo 150000 zł na wszystkich rachunkach, które są prowadzone w złotówkach w ramach kontawpływ na konto minimum 10000 zł lub średnie miesięczne saldo 150000 zł na wszystkich rachunkach, które są prowadzone w złotówkach w ramach konta
Prowadzenie rachunku walutowego2 zł4 zł
Wysyłka komunikatów sms w ramach CA24 SMS (opłata miesięczna)5 zł6 zł
Polecenie przelewu zwykłego i SEPA w CA24 Infolinia lub placówce banku12 zł15 zł
Polecenie przelewu natychmiastowego EXPRESS ELIXIR w CA24 Infolinia lub placówce banku17 zł20 zł
Polecenie przelewu w systemie SORBNET w CA24 Infolinia lub placówce banku30 zł50 zł
Przelew walutowy w systemie SWIFT0,25% min. 40 zł, max. 250 zł0,25% min. 60 zł, max. 300 zł
Dotyczy przelewu:w placówce Banku, CA24 Infolinia, CA24 eBankw placówce Banku, CA24 Infolinia, CA24 eBank lub CA24 Mobile
Wypłata gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce przy użyciu karty0 zł / 6 zł
(0 zł – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobisz przynajmniej 1 transakcję kartą lub BLIKIEM)
0 zł / 7 zł
(0 zł – wpływ na konto minimum 1000 zł i zrobisz przynajmniej 1 transakcję kartą lub BLIKIEM)
Wypłata gotówki z bankomatów za granicą przy użyciu karty, w EUR na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego6 zł7 zł
Abonament „Przelewy ekspresowe”
Abonament „Bezpieczna karta”
9 zł7 zł
Pierwszy przelew z rachunku w miesiącu kalendarzowym w CA24 Infolinia lub placówce banku oraz każdy kolejny przelew z rachunku w miesiącu kalendarzowym10 zł8 zł
Karty kredytowe – oprocentowanie oparte o iloczyn stopy referencyjnej
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Opłata za obsługę Rachunku karty Standard (opłata miesięczna)4,90 zł8 zł
Warunek zwolnienia z opłaty400 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty400 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty
Opłata za obsługę Rachunku karty Silver (opłata miesięczna)7,90 zł10 zł
Warunek zwolnienia z opłaty700 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty700 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty
Karty kredytowe – oprocentowanie oparte o iloczyn stopy lombardowej
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Opłata za obsługę Rachunku karty Standard (opłata miesięczna)4,90 zł9,50 zł
Warunek zwolnienia z opłaty400 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty800 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty
Opłata za obsługę Rachunku karty Silver (opłata miesięczna)7,90 zł15 zł
Warunek zwolnienia z opłaty700 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty1000 zł – suma transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych (wykonanych w danym okresie rozliczeniowym) zwalniająca z opłaty za obsługę Rachunku karty
Karty kredytowe – inne opłaty
 Opłata przed zmianąOpłata po zmianie
Realizacja przelewu z Rachunku karty5% min. 12,90 zł6% min. 12,90 zł
Wydanie i korzystanie z karty dodatkowej (opłata roczna)35 zł0 zł
Płatność kartą w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatoryBrak4% min. 10 zł

Szczegółowe informacje o wprowadzanych zmianach znajdują się w dokumentach na stronie Credit Agricole (linki poniżej):

Co zrobić, jeśli nie akceptujesz zmian?

Jeśli nie wyrażasz zgody na wprowadzane opłaty w Credit Agricole masz dwa wyjścia. 

Do 31 maja 2022 roku, bez żadnych opłat możesz:

 • zgłosić sprzeciw a umowa o prowadzenie konta wygaśnie 31 maja 2022 roku,
 • wypowiedzieć umowę konta a umowa zostanie zakończona ze skutkiem od dnia otrzymania wiadomości o zmianach, a najpóźniej do 1 czerwca 2022 roku, w dniu, w którym zmiany wejdą w życie.

Jeśli przed 1 czerwca 2022 roku nie zgłosisz sprzeciwu lub nie wypowiesz umowy, bank uzna, że akceptujesz zmiany. Umowę można nadal wypowiedzieć ale na warunkach zgodnie z regulaminem rachunków bankowych.

Chcesz zmienić konto?

Zapoznaj się z moim wpisem dotyczącym zamykania kont w bankach oraz z ofertą innych banków opisywanych na blogu: Konta osobiste dla każdego

Do 480 zł w promocjach Jeszcze więcej z kontem i program poleceń – Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska
Promocja konta osobistego
Santander Bank Polska
Do 480 zł w promocjach Jeszcze więcej z kontem i program poleceń – Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska
Promocja do 28 lutego 2023 r.
4 tygodnie do zakończenia promocji
Do 400 zł z CitiKontem Citi Handlowy
Promocja konta osobistego
Citi Handlowy
Do 400 zł z CitiKontem Citi Handlowy
Promocja do 10 marca 2023 r.
1 miesiąc do zakończenia promocji
Noworoczny motywator 550 zł w promocji BNP Paribas – Konto Otwarte na Ciebie
Promocja konta osobistego
BNP Paribas
Noworoczny motywator 550 zł w promocji BNP Paribas – Konto Otwarte na Ciebie
Promocja do 19 lutego 2023 r.
2 tygodnie do zakończenia promocji
Nowy rok z nowym kontem i premią do 400 zł Konto Millennium 360° – Bank Millennium
Promocja konta osobistego
Bank Millennium
Nowy rok z nowym kontem i premią do 400 zł Konto Millennium 360° – Bank Millennium
Promocja do 31 marca 2023 r.
2 miesiące do zakończenia promocji
Do 400 zł na dobry start w promocji BNP Paribas – Konto Otwarte na Ciebie
Promocja konta osobistego
BNP Paribas
Do 400 zł na dobry start w promocji BNP Paribas – Konto Otwarte na Ciebie
Promocja do 13 marca 2023 r.
1 miesiąc do zakończenia promocji
Do 300 zł za konto z kartą z wizerunkiem gamingowym – Konto Przekorzystne dla młodych Pekao SA
Promocja konta osobistego
Bank Pekao SA
Do 300 zł za konto z kartą z wizerunkiem gamingowym – Konto Przekorzystne dla młodych Pekao SA
Promocja do 7 lutego 2023 r.
5 dni do zakończenia promocji
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.