Strona główna Promocje bankowe Najlepsze lokaty Konta osobiste Konta firmowe Karty kredytowe

Jak zamknąć konto w Getin Banku? Aktualna instrukcja 2022

Dowiedziałeś się, że Getin Bank podnosi opłaty i prowizje od stycznia 2022 r. lub zwyczajnie chcesz zamknąć konto osobiste. W tym wpisie dowiesz się:

 • Jak zamknąć konto w Getin Banku? 
 • Jak zamknąć konto oszczędnościowe w Getin Banku?

Jeśli chcesz więcej przydatnych informacji dotyczących zamykania kont i rezygnacji z kart w bankach, sprawdź wpis: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej?

Uwaga!!! 30 września 2022 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku.

W jaki sposób zamknę konto osobiste w Getin Banku?

W wyszukiwarce na stronie Getin Banku można znaleźć jedynie informację, że konto zamkniesz na dwa sposoby:

Reklama
 • za pomocą bankowości internetowej,
 • osobiście w oddziale,

Dodatkowo możesz zlikwidować konto w Getin Banku wysyłając wypowiedzenie listownie. Oczywiście zdecydowanie polecam zamykanie konta w Getin Bank przez internet.

Jak zamknąć konto w Getin Banku?
Przez internet:Oferta i Wnioski -> Obsługa -> Wypowiedzenie umowy rachunku
Przez infolinię:Brak
W oddzialeZłożenie w dowolnym oddziale dyspozycji zamknięcia rachunku konta osobistego
Listownie na adres:Getin Noble Bank SA
Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C
00-843 Warszawa
Okres wypowiedzenia:30 dni
Oferta na zatrzymanie:Brak danych

O czym należy pamiętać przed zamknięciem konta w Getin Banku?

Zamykając konto w Getin Banku musisz pamiętać, że:

 • standardowo obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia chyba, że Getin Bank właśnie zmienia warunki prowadzenia konta (regulaminy, tabele opłat i prowizji), niestety wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym nie można wykonać przez internet;
 • zostaną zamknięte wszystkie usługi i produkty powiązane z zamykanym kontem takie jak m.in. Umowa o limit kredytowy, Umowa o Dopuszczalny debet, Umowa o kartę debetową;
 • na dzień zamknięcia konta, w przypadku wystąpienia salda ujemnego należy je uregulować wraz z odsetkami, dlatego dopłatę środków najlepiej wykonać przed zamknięciem rachunku;
 • likwidując konto oszczędnościowe, na którym zostały środki, tylko jeden przelew w miesiącu jest bezpłatny;
 • w przypadku salda dodatniego, nadpłata zostanie przeksięgowana na nieoprocentowany rachunek, a środki będzie można wypłacić w placówce Getin Banku, przy wypowiedzeniu przez internet brak możliwości wskazania rachunku w innym banku do przelewu;
 • wypowiadając Umowę o Bankowość Elektroniczną stracisz możliwość obsługi pozostałych produktów bankowych, z których korzystasz w Getin Bank za pośrednictwem kanałów internetowych.

W przypadku zamykania konta powiązanego z lokatą musisz zmienić rachunek do zwrotu środków po jej zakończeniu lub zmienić status na odnawialna. Jeśli tego nie zrobisz środki po zakończeniu lokaty zostaną przekazane na utworzony nieoprocentowany rachunek.

Jak wygląda w Getin Bank zamknięcie konta przez internet?

Zamknięcie konta w bankowości internetowej Getin Banku jest dosyć łatwe i zajmie tylko kilka minut. Zapoznaj się z poniższymi ilustracjami, które pokazują jak krok po kroku zamknąć konto w Getin Bank przez internet.

Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź do zakładki “Oferta i wnioski” (pod przyciskiem Wyloguj). Poniżej na wyświetlonym pasku przejdź do zakładki “Obsługa” a następnie przewiń na sam dół, gdzie znajdziesz dyspozycję “Wypowiedzenie umowy rachunku”.

Po kliknięciu w przycisk “Złóż wniosek”, na kolejnym ekranie musisz wypełnić kilka informacji dotyczących składanego wniosku.

Reklama
jak zamknąć konto internetowe w getin banku

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej Getin Banku

W pierwszej kolejności wybierz rachunki, które planujesz zamknąć (wszystkie lub np. tylko konto oszczędnościowe). Jeżeli posiadasz założoną lokatę terminową, której wypłata ma być dokonana na zamykany rachunek, pojawi się komunikat, iż musisz najpierw przejść do menu Lokaty, klikając przycisk „Przejdź do lokaty” oraz (o czym wspominałem) zmienić rachunek do zwrotu środków lub ustawić lokatę jako odnawialną. Warto to zrobić wcześniej, ponieważ proces zamykania konta będziesz zaczynał od początku. Niestety nie można wskazać rachunku w innym banku.

zamknięcie konta przez internet

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej Getin Banku

W kolejnym kroku wybierz TAK jeśli chcesz zlikwidować dostęp do bankowości elektronicznej. Warto to zrobić szczególnie, gdy nie masz innych produktów w Getin Bank, ze względów bezpieczeństwa. UWAGA!!! Jeśli zamkniesz wszystkie posiadane rachunki, dostęp do bankowości elektronicznej zamkniesz tylko w oddziale.

Przypominam jednak, że zamykając dostęp, stracisz możliwość korzystania przez internet z innych produktów, które jeszcze posiadasz. Wszystkie sprawy będziesz musiał załatwić w oddziale lub przez infolinię.

W kolejnym kroku Getin Bank chciałby poznać powód twojej rezygnacji z konta.

Reklama

Po wypełnieniu pierwszej części, kliknij DALEJ.

zamknięcie konta przez internet

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej Getin Banku

Na kolejnym ekranie masz za zadanie sprawdzić poprawność danych a następnie kliknąć AKCEPTUJ. Wniosek zatwierdzasz za pomocą otrzymanego SMSa lub przez autoryzację mobilną w telefonie.

Tutaj również pojawi się informacja, w którym dokładnie dniu twój rachunek zostanie zamknięty.

Zauważ, że bank informuje o możliwości kontaktu ze strony pracownika, który zapewne będzie próbował namówić na pozostanie w banku.

jak zamknąć konto w getin bank przez internet

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej Getin Banku

Reklama

Zamykanie konta osobistego w oddziale Getin Banku

Konto w Getin Banku można zamknąć w placówce. Lista oddziałów Getin Banku znajduje się tutaj. Liczba placówek banku nie jest równomiernie rozłożona. W niektórych województwach znajdziesz tylko kilka oddziałów. Część placówek banku, znajdujących się w galeriach handlowych, w dużych miastach, jest czynna również w soboty. 

Do oddziału wybierz się z dokumentem tożsamości. Podczas wizyty złóż dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku i karty do konta oraz bankowości internetowej. Koniecznie uzyskaj od pracownika banku potwierdzenie złożenia wypowiedzenia (pieczątkę) na kopii wniosku.

Zamykanie listownie konta osobistego Getin Banku

Kolejnym sposobem na zamknięcie konta, aczkolwiek niechętnie o nim wspominam, jest wysłanie wypowiedzenia pocztą. Co będzie dużym utrudnieniem, dokument musisz przygotować we własnym zakresie. W wypowiedzeniu wnioskujesz o rozwiązanie Umowy Rachunków Płatniczych, Kanałów Zdalnych oraz Karty Debetowej. Przygotowany i podpisany (zgodnie ze wzorem podpisu złożonym w banku) dokument wypowiedzenia prześlij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres:

Getin Noble Bank SA

Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C

00-843 Warszawa

Po otrzymaniu wypowiedzenia pracownik banku może skontaktować się z tobą telefonicznie.

Zapoznaj się również z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Jesteś klientem Getin Banku? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

2 komentarze

 1. Jak zamknąć konto w Getin Banku? Aktualna instrukcja 2022.
  Proszę zamknąć konto w/g powyższej instrukcji !!!
  Nie piszcie bzdur!

  • Witam,
   Można więcej szczegółów, co nie tak jest w instrukcji? Mógłbym wtedy uaktualnić.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.