Strona główna Promocje bankowe Najlepsze lokaty Konta osobiste Konta firmowe Karty kredytowe

Jak zamknąć konto w Nest Banku? Aktualna instrukcja 2023

Znalazłeś informacje, że Nest Bank podnosi opłaty i prowizje lub po prostu nie chcesz już mieć tu swojego konta osobistego. W poniższym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie: Jak zamknąć konto w Nest Banku?

Przydatne porady odnośnie zamykania kont i rezygnacji z kart w bankach znajdziesz z kolei we wpisie: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej?

W jaki sposób zamknę konto w Nest Banku?

Na stronie internetowej Nest Banku nie można znaleźć informacji o tym jak zamknąć konto. Podpowiadam, że zrezygnować z konta w Nest Banku można:

  • przez bankowość internetową,
  • telefonicznie przez infolinię banku,
  • składając dyspozycję zamknięcia osobiście w oddziale,
  • wysyłając wypowiedzenie listownie na adres banku.

Pamiętaj o miesięcznym okresie wypowiedzenia chyba, że Nest Bank zmienia warunki prowadzenia konta (regulaminy, tabele opłat i prowizji). Nie jest konieczne pozostawianie środków na rachunku, na ewentualne opłaty za konto lub kartę, ponieważ Nest Bank takich opłat nie pobiera.

Reklama
Zamykanie konta osobistego w Nest banku
Przez internet:Logowanie -> Centrum kontaktu -> Złóż nowy wniosek -> Zamknięcie konta -> Wybrać konta do zamknięcia, uzupełnić dane przelewu do innego banku po zamknięciu konta i powód zamknięcia
Przez infolinię:22 438 41 41
od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00
W oddzialeZłożenie w dowolnym oddziale dyspozycji zamknięcia rachunku konta osobistego
Listownie na adres:Nest Bank S.A.
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa
Okres wypowiedzenia:30 dni
Oferta na zatrzymanie:Brak

Jak zamknąć konto w Nest Banku przez internet?

W bankowości internetowej Nest Banku istnieje już możliwość likwidacji konta. Jest to jak zawsze najprostszy i najszybszy sposób na zamknięcie konta. Cały proces zajmuje nie więcej niż 5 minut. Jeszcze niedawno zamknięcie konta w formie elektronicznej było możliwe wyłącznie przez wysłanie mailem wypełnionego i podpisanego wypowiedzenia – wniosku o rozwiązanie umowy.

Poniżej znajdziesz ilustracje, jak krok po kroku zamknąć konto w bankowości internetowej:

Jeśli chcesz zamknąć konto w Nest Banku zaloguj się do bankowości internetowej. Następnie na górnym pasku wybierz “Centrum kontaktu”.

jak zamknąć konto w nest banku

Na dole, po prawej stronie musisz wybrać opcję “Złóż nowy wniosek”.

nest bank jak zamknąć konto

Na kolejnym ekranie z dostępnych opcji wybierz “Zamknięcie konta”.

nest bank rezygnacja z konta

W kolejnym kroku musisz zaznaczyć, które konta mają być zamknięte. Jeśli zamykasz konto w związku z wprowadzanymi zmianami wybierz “za porozumieniem stron, z dniem”. W innych przypadkach wybierasz “z zachowaniem okresu wypowiedzenia”. 

Reklama
nest bank zamknięcie konta przez internet

Musisz również wskazać numer rachunku, na który będą przekazane, w momencie zamknięcia konta, pozostawione środki. 

Nest Bank zwraca się z prośbą o wskazanie powodu, dla którego zamykasz konto. Oczywiście możesz wybrać z listy “inny powód” ale jeśli zamykasz konto w związku z wprowadzanymi zmianami koniecznie zaznacz opcję “zgłaszam sprzeciw wobec wprowadzanych zmian w regulacjach”.

nest bank zamknięcie konta

Po wypełnieniu danych czas na zatwierdzenie wysłanie wniosku. Wniosek zatwierdzasz tak, jak zwykłą operację w bankowości internetowej, za pomocą otrzymanego SMSa lub przez autoryzację mobilną w telefonie. Otrzymasz potwierdzenie, że wniosek został przekazany do realizacji.

jak usunąć konto w nest banku
nest bank zamknięcie konta

Twój wniosek będzie oczekiwał na realizację. Możesz przejść do listy złożonych wniosków i wygenerować potwierdzenie złożenia dyspozycji, do czego zachęcam. Dodatkowo otrzymasz również wiadomość e-mail oraz SMS potwierdzające złożenie wniosku.

nest bank zamknij konto
nest bank zamknij konto
jak zlikwidować konto w nest banku

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej Nest Banku

Likwidacja konta w Nest Banku przez infolinię

Dobrym sposobem będzie również zamknięcie konta za pośrednictwem infolinii banku. Można to zrobić tylko od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00. Nest Bank nie posiada bezpłatnej infolinii. Kontakt jest możliwy pod numerem 22 438 41 41. W celu przeprowadzenia procesu zamknięcia konta musisz posiadać tzw. TelePIN. Jeśli go nie pamiętasz możesz go ustawić w bankowości internetowej, w sekcji “Bezpieczeństwo”. 

Reklama

Rozmowa nie powinna zająć więcej niż 10 minut. W trakcie rozmowy konsultant przeprowadzi przez proces zamykania konta. Zamknięcie konta potwierdzasz przekazując konsultantowi kod otrzymany SMS-em na numer telefonu służący do autoryzacji transakcji.

Zamykanie konta osobistego w oddziale Nest Banku

Możesz zamknąc konto w Nest Banku udając się do oddziału. Listę placówek Nest Banku znajdziesz tutaj. Niestety sieć placówek Nest Banku nie jest zbyt duża a w niektórych województwach są dostępne jedynie pojedyncze oddziały. Godziny pracy oddziałów bywają dosyć nietypowe i czasem po godz. 16.00 może być już zamknięty. 

Musisz pamiętać aby udać się od oddziału z dokumentem tożsamości. Podczas wizyty w oddziale złóż dyspozycję wypowiedzenia umowy prowadzenia rachunku, karty do konta i umowy ramowej (link do wzoru poniżej). Poproś pracownika banku by przekazał kopię dokumentu potwierdzającego złożenie wypowiedzenia.

Rezygnacja z konta w Nest Banku listownie

Jak prawie w każdym banku, niepolecanym sposobem zamknięcia rachunku jest wysłanie wypowiedzenia pocztą. W tym przypadku bank częściowo ułatwił jednak sprawę przygotowując wzór dokumentu: “Wniosek o rozwiązanie umowy/zamknięcie rachunku”. Pamiętaj, aby zaznaczyć w wypowiedzeniu, że wnioskujesz o rozwiązanie Umowy Ramowej. Warto to zrobić pomimo zapisu w Regulaminie, że “za wolę wypowiedzenia Umowy Ramowej uznaje się również wolę zamknięcia przez Ciebie wszystkich Rachunków udostępnionych przez Bank na podstawie Umowy Ramowej”. Wypełniony i podpisany (zgodnie ze wzorem złożonym w banku) dokument wypowiedzenia wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres:

Nest Bank S.A.

ul. Wołoska 24

Reklama

02-675 Warszawa

Regulamin jasno określa, że “termin wypowiedzenia Umowy Rachunku/umowy o Kartę rozpoczyna swój bieg od dnia doręczenia do Banku pisma zawierającego oświadczenie o wypowiedzeniu”.

Przygotuj się, że po otrzymaniu wypowiedzenia pracownik banku skontaktuje się z tobą telefonicznie.

Zapoznaj się również z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Citi Handlowy
CitiKonto

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
0 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
8 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
30 zł /
30 zł
BNP Paribas
Konto Otwarte na Ciebie

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
7 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
7 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
12 zł /
12 zł
Bank Pekao SA
Konto Przekorzystne

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
4 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
2,3% min. 5 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
5 zł (opłata miesięczna) /
10 zł
PKO BP
Konto za Zero

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
10 zł

BANKOMATY W POLSCE:

10 zł /
10 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
brak /
10 zł

Jesteś klientem Nest Banku? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

OFERTY BANKÓW
OSZCZĘDNOŚCI
PROMOCJE BANKOWE
KONTA OSOBISTE
KARTY KREDYTOWE
KONTA FIRMOWE
KREDYTY GOTÓWKOWE
OKAZJE DLA KLIENTÓW BANKÓW
PROGRAMY RABATOWE I LOJALNOŚCIOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.