Strona główna Promocje bankowe Najlepsze lokaty Konta osobiste Konta firmowe Karty kredytowe Okazje dla klientów

Jak zamknąć konto w Nest Banku? Aktualna instrukcja 2023

Znalazłeś informacje, że Nest Bank podnosi opłaty i prowizje lub po prostu nie chcesz już mieć tu swojego konta osobistego. W poniższym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie: Jak zamknąć konto w Nest Banku?

Przydatne porady odnośnie zamykania kont i rezygnacji z kart w bankach znajdziesz z kolei we wpisie: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej?

W jaki sposób zamknę konto w Nest Banku?

Na stronie internetowej Nest Banku nie można znaleźć informacji o tym jak zamknąć konto. Podpowiadam, że zrezygnować z konta w Nest Banku można:

  • przez bankowość internetową,
  • telefonicznie przez infolinię banku,
  • składając dyspozycję zamknięcia osobiście w oddziale,
  • wysyłając wypowiedzenie listownie na adres banku.

Pamiętaj o miesięcznym okresie wypowiedzenia chyba, że Nest Bank zmienia warunki prowadzenia konta (regulaminy, tabele opłat i prowizji). Nie jest konieczne pozostawianie środków na rachunku, na ewentualne opłaty za konto lub kartę, ponieważ Nest Bank takich opłat nie pobiera.

Reklama
Zamykanie konta osobistego w Nest banku
Przez internet:Logowanie -> Centrum kontaktu -> Złóż nowy wniosek -> Zamknięcie konta -> Wybrać konta do zamknięcia, uzupełnić dane przelewu do innego banku po zamknięciu konta i powód zamknięcia
Przez infolinię:22 438 41 41
od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00
W oddzialeZłożenie w dowolnym oddziale dyspozycji zamknięcia rachunku konta osobistego
Listownie na adres:Nest Bank S.A.
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa
Okres wypowiedzenia:30 dni
Oferta na zatrzymanie:Brak

Jak zamknąć konto w Nest Banku przez internet?

W bankowości internetowej Nest Banku istnieje już możliwość likwidacji konta. Jest to jak zawsze najprostszy i najszybszy sposób na zamknięcie konta. Cały proces zajmuje nie więcej niż 5 minut. Jeszcze niedawno zamknięcie konta w formie elektronicznej było możliwe wyłącznie przez wysłanie mailem wypełnionego i podpisanego wypowiedzenia – wniosku o rozwiązanie umowy.

Poniżej znajdziesz ilustracje, jak krok po kroku zamknąć konto w bankowości internetowej:

Jeśli chcesz zamknąć konto w Nest Banku zaloguj się do bankowości internetowej. Następnie na górnym pasku wybierz “Centrum kontaktu”.

jak zamknąć konto w nest banku

Na dole, po prawej stronie musisz wybrać opcję “Złóż nowy wniosek”.

nest bank jak zamknąć konto

Na kolejnym ekranie z dostępnych opcji wybierz “Zamknięcie konta”.

nest bank rezygnacja z konta

W kolejnym kroku musisz zaznaczyć, które konta mają być zamknięte. Jeśli zamykasz konto w związku z wprowadzanymi zmianami wybierz “za porozumieniem stron, z dniem”. W innych przypadkach wybierasz “z zachowaniem okresu wypowiedzenia”. 

Reklama
nest bank zamknięcie konta przez internet

Musisz również wskazać numer rachunku, na który będą przekazane, w momencie zamknięcia konta, pozostawione środki. 

Nest Bank zwraca się z prośbą o wskazanie powodu, dla którego zamykasz konto. Oczywiście możesz wybrać z listy “inny powód” ale jeśli zamykasz konto w związku z wprowadzanymi zmianami koniecznie zaznacz opcję “zgłaszam sprzeciw wobec wprowadzanych zmian w regulacjach”.

nest bank zamknięcie konta

Po wypełnieniu danych czas na zatwierdzenie wysłanie wniosku. Wniosek zatwierdzasz tak, jak zwykłą operację w bankowości internetowej, za pomocą otrzymanego SMSa lub przez autoryzację mobilną w telefonie. Otrzymasz potwierdzenie, że wniosek został przekazany do realizacji.

jak usunąć konto w nest banku
nest bank zamknięcie konta

Twój wniosek będzie oczekiwał na realizację. Możesz przejść do listy złożonych wniosków i wygenerować potwierdzenie złożenia dyspozycji, do czego zachęcam. Dodatkowo otrzymasz również wiadomość e-mail oraz SMS potwierdzające złożenie wniosku.

nest bank zamknij konto
nest bank zamknij konto
jak zlikwidować konto w nest banku

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej Nest Banku

Likwidacja konta w Nest Banku przez infolinię

Dobrym sposobem będzie również zamknięcie konta za pośrednictwem infolinii banku. Można to zrobić tylko od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00. Nest Bank nie posiada bezpłatnej infolinii. Kontakt jest możliwy pod numerem 22 438 41 41. W celu przeprowadzenia procesu zamknięcia konta musisz posiadać tzw. TelePIN. Jeśli go nie pamiętasz możesz go ustawić w bankowości internetowej, w sekcji “Bezpieczeństwo”. 

Reklama

Rozmowa nie powinna zająć więcej niż 10 minut. W trakcie rozmowy konsultant przeprowadzi przez proces zamykania konta. Zamknięcie konta potwierdzasz przekazując konsultantowi kod otrzymany SMS-em na numer telefonu służący do autoryzacji transakcji.

Zamykanie konta osobistego w oddziale Nest Banku

Możesz zamknąc konto w Nest Banku udając się do oddziału. Listę placówek Nest Banku znajdziesz tutaj. Niestety sieć placówek Nest Banku nie jest zbyt duża a w niektórych województwach są dostępne jedynie pojedyncze oddziały. Godziny pracy oddziałów bywają dosyć nietypowe i czasem po godz. 16.00 może być już zamknięty. 

Musisz pamiętać aby udać się od oddziału z dokumentem tożsamości. Podczas wizyty w oddziale złóż dyspozycję wypowiedzenia umowy prowadzenia rachunku, karty do konta i umowy ramowej (link do wzoru poniżej). Poproś pracownika banku by przekazał kopię dokumentu potwierdzającego złożenie wypowiedzenia.

Rezygnacja z konta w Nest Banku listownie

Jak prawie w każdym banku, niepolecanym sposobem zamknięcia rachunku jest wysłanie wypowiedzenia pocztą. W tym przypadku bank częściowo ułatwił jednak sprawę przygotowując wzór dokumentu: “Wniosek o rozwiązanie umowy/zamknięcie rachunku”. Pamiętaj, aby zaznaczyć w wypowiedzeniu, że wnioskujesz o rozwiązanie Umowy Ramowej. Warto to zrobić pomimo zapisu w Regulaminie, że “za wolę wypowiedzenia Umowy Ramowej uznaje się również wolę zamknięcia przez Ciebie wszystkich Rachunków udostępnionych przez Bank na podstawie Umowy Ramowej”. Wypełniony i podpisany (zgodnie ze wzorem złożonym w banku) dokument wypowiedzenia wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres:

Nest Bank S.A.

ul. Wołoska 24

Reklama

02-675 Warszawa

Regulamin jasno określa, że “termin wypowiedzenia Umowy Rachunku/umowy o Kartę rozpoczyna swój bieg od dnia doręczenia do Banku pisma zawierającego oświadczenie o wypowiedzeniu”.

Przygotuj się, że po otrzymaniu wypowiedzenia pracownik banku skontaktuje się z tobą telefonicznie.

Zapoznaj się również z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Jesteś klientem Nest Banku? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.