Jak zamknąć konto w Alior Banku? Aktualna instrukcja 2023

Chcę zamknąć konto w Alior Banku szybko i bez zbędnych formalności. Dobrze trafiłeś. Jesteś klientem byłego T-Mobile Usługi Bankowe (obecnie Alior Bank)? W tym wpisie znajdziesz instrukcje: 

  • Jak zamknąć konto w Alior Banku?
  • Jak zamknąć konto oszczędnościowe w Alior Banku?
  • Jak zamknąć kartę do konta w Alior Banku?

Zapraszam również do zapoznania się z wpisem, którym znajdziesz cenne wskazówki dotyczące  zamykania rachunków i rezygnacji z kart w bankach: Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej?

Konto w Alior Banku możesz zamknąć na wszystkie możliwe sposoby:

  • w bankowości internetowej Alior Online,
  • przez infolinię banku,
  • osobiście w oddziale,
  • w formie pisemnej, wysyłając listem.
Likwidacja konta w Alior Banku
Przez internet:Zamknięcie konta: Moje sprawy -> Dyspozycje, opinie i potwierdzenia -> Złóż nowy wniosek -> Wypowiedzenie/zamknięcie konta
Zamknięcie karty do konta: Wybierz właściwe konto do karty -> Karty -> Edytuj -> Zmień na Zamknięta -> Zapisz
Przez infolinię:19 502 lub +48 12 370 70 00
Możliwość połączenia z infolinią przez aplikację mobilną w telefonie – ikona słuchawki na ekranie logowania lub po zalogowaniu na pulpicie.
W oddzialeZłożenie w dowolnym oddziale dyspozycji zamknięcia rachunku konta osobistego
Listownie na adres:Alior Bank SA
ul. Postępu 18B
02-676 Warszawa
Okres wypowiedzenia:30 dni
Oferta na zatrzymanie:Brak

O czym trzeba wiedzieć zamykając konto w Alior Banku?

Wypowiadając umowę prowadzenia rachunku pamiętaj o wypowiedzeniu również umowy ramowej, czyli “Umowy o świadczenie usług oferowanych przez bank dla osoby fizycznej”, która jest częścią tzw. “umowy zintegrowanej”. W umowie tej zawarte są zapisy dotyczące możliwości korzystania z bankowości internetowej i mobilnej oraz akceptowania umów w różny sposób, w formie innej niż pisemna.

Reklama

W Alior Banku okres wypowiedzenia wynosi 30 dni. Pamiętaj, że w okresie wypowiedzenia nadal obowiązują opłaty za prowadzenie Konta Jakże Osobistego i za użytkowanie karty. W okresie wypowiedzenia zapewnij jednorazowy wpływ 1500 zł (jeśli masz więcej niż 26 lat) i wykonaj transakcje kartą na kwotę 300 złotych.

W przypadku Alior Banku istnieje możliwość wcześniejszego “zamknięcia karty” w bankowości internetowej lub przez infolinię. Jak to zrobić przez internet, opisuję w kolejnej części wpisu. Dzięki zamknięciu karty nie będziesz musiał spełniać warunku w kolejnym miesiącu i nie poniesiesz opłaty za kartę, np. jeśli wypowiesz umowę w sierpniu, nie będziesz płacił za kartę we wrześniu. Pamiętaj jednak żeby zamknąć kartę dopiero jeśli spełnisz warunek w bieżącym miesiącu. Zrób to najpóźniej przedostatniego dnia miesiąca (okres rozliczeniowy karty). Zamknięcie karty nie jest równoznaczne z zamknięciem konta.

30-to dniowy okres wypowiedzenia nie będzie dotyczył sytuacji, gdy bank poinformował o wprowadzanych zmianach, np. w opłatach i prowizjach. Przed dniem wejścia w życie zmian możesz skorzystać z prawa do:

  • Złożenia oświadczenia o sprzeciwie wobec wprowadzanych zmian – umowa wygaśnie z dniem poprzedzającym dzień wejścia zmian w życie;
  • Wypowiedzenia umowy – umowa zostanie rozwiązana w trybie natychmiastowym, bez ponoszenia opłat.

Jak zamknąć kartę do konta w bankowości internetowej Alior Banku?

Kartę do konta możesz zamknąć w bankowości internetowej klikając w nazwę konta. Następnie przejdź do zakładki “Karty” i z prawej strony karty kliknij w “Edytuj”. Zmień status karty na “zamknięta”. Zaakceptuj zmiany. Status karty zostanie zmieniony.

Poniżej ilustracja kolejnych kroków w bankowości internetowej.

Jak zamknąć kartę do konta w Alior Banku
Jak zamknąć kartę do konta w Alior Banku
Jak zamknąć kartę do konta w Alior Banku
Jak zamknąć kartę do konta w Alior Banku

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej Alior Banku

Reklama

Zamykanie konta w bankowości internetowej Alior Banku

Poniższy opis dotyczy zarówno zamykania konta osobistego oraz konta oszczędnościowego. Zamykanie konta w bankowości internetowej Alior Banku uważam za jedno z najprostszych i przyjaznych dla klienta.

Po zalogowaniu się do bankowości internetowej, w górnym pasku wybierz opcję “Moje Sprawy”.

zamknięcie konta przez bankowość internetową Alior Online

W kolejnym kroku wybierz opcję “Dyspozycje, opinie i potwierdzenia”. Kliknij “Złóż nowy wniosek”. Z listy produktów wybierz “Konto” a następnie zaznacz “Wypowiedzenie/zamknięcia konta”.

Przy okazji, w tym miejscu możesz wnioskować o wystawienie potwierdzenia zamknięcia rachunku (jeśli nie wypowiesz umowy ramowej) – “Zaświadczenie o zamkniętych kontach i lokatach”.

jak zamknąć konto w alior przez internet
jak zamknąć konto w alior banku przez internet
alior bank zamknięcie konta przez internet

W kolejnym etapie otworzy się formularz, w którym musisz wypełnić/zaznaczyć odpowiednie pola.

Wybierz konto, które chcesz zamknąć: konto osobiste lub oszczędnościowe. 

Reklama

Wybierz opcję, gdzie mają zostać przelane ewentualne środki, które pozostaną po zamknięciu konta. Jeśli nie wskażesz konta, zostaną przeksięgowane na konto techniczne. O zwrot środków będziesz mógł wtedy wystąpić przez infolinię, w oddziale lub przez bankowość internetową (jeśli pozostawisz do niej dostęp).

Podaj powód, dla którego zdecydowałeś się zamknąć konto. Jeśli wnioskujesz o zamknięcie konta w związku ze zmianą opłat i prowizji, zaznacz opcję “Nie zgadzam się ze zmianami dokumentów, ktore dotyczą konta, np. TOiP”

Jak zamknąć konto w Alior Banku? Aktualna instrukcja 2023 1
Jak zamknąć konto w Alior Banku? Aktualna instrukcja 2023 2

Jeśli nie posiadasz innych produktów banku (np. kredytu) koniecznie zaznacz wypowiedzenie umowy ramowej. Dzięki temu zamkniesz dostęp do bankowości internetowej i mobilnej.

Kliknij dalej, aby przejść do podsumowania. Sprawdź czy wszystko się zgadza.

Jak zamknąć konto w Alior Banku

W tym momencie możesz wygenerować potwierdzenie złożenia dyspozycji zamknięcia konta w formacie pdf. Moim zdaniem bardzo przydatna możliwość, rzadko spotykana w bankach. Dokument możesz zachować na przyszłość.

Dyspozycję zamknięcia konta zatwierdzasz zgodnie z ustawionym sposobem akceptowania operacji w bankowości internetowej: kodem SMS lub przez aplikację mobilną (tak jak zwykłą transakcję na koncie).

Reklama
Jak zamknąć konto w Alior Banku? Aktualna instrukcja 2023 3
Jak zamknąć konto w Alior Banku? Aktualna instrukcja 2023 4

Po zatwierdzeniu pojawi się ekran z potwierdzeniem wysłania wniosku. Poniżej, na liście dyspozycji, zobaczysz złożony wniosek oczekujący na realizację z terminem realizacji, czyli datą, kiedy konto zostanie zamknięte.

Zamykanie konta w bankowości internetowej Alior Online

Źródło: strona internetowa bankowości internetowej Alior Banku

Rezygnacja z konta w Alior Banku przez infolinię

Zlikwidować konto w Alior Banku możesz również dzwoniąc na infolinię, pod numer: 19 502 lub +48 12 370 70 00.

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość połączenia z infolinią przez aplikację mobilną w telefonie – ikona słuchawki na ekranie logowania lub po zalogowaniu na pulpicie. Dzięki temu nie będziesz musiał przechodzić procesu weryfikacji tożsamości. Jednak przy wypowiadaniu umowy mogą być zadawane dodatkowe pytania w celu weryfikacji, także o posiadane produkty w Alior Banku.

Pamiętaj o wypowiedzeniu umowy ramowej.

Zamykanie konta osobistego w oddziale Alior Banku

Konto osobiste możesz zamknąć w dowolnym oddziale Alior Banku. Listę oddziałów znajdziesz tutaj

Zabierz ze sobą dokument tożsamości. W trakcie wizyty złóż dyspozycję zamknięcia konta osobistego i ewentualnie kont oszczędnościowych, karty do konta i umowy ramowej. Poproś pracownika banku by przekazał kopię dokumentu potwierdzającego złożenie wypowiedzenia.

Wysłanie listownie wypowiedzenia umowy konta w Alior Banku

Alior Bank przygotował duże ułatwienie dla osób, które chcą wysłać wypowiedzenie pocztą. Na stronie banku znajdziesz wzór wypowiedzenia od umowy rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego. Jeśli chcesz wypowiedzieć umowę o kartę kredytową skorzystaj z formularza odstąpienia od Umowy o Kartę Kredytową i przyznanie limitu kredytowego w Rachunku karty. Dokument wydrukuj i wypełnij a następnie podpisz, koniecznie zgodnie ze wzorem podpisu, który złożyłeś w banku.

Jeśli nie możesz wydrukować, Alior Bank zaakceptuje pismo przygotowane odręcznie. Musi zawierać informacje takie jak: dane identyfikacyjne właściciela, dane rachunku, sposób zadysponowania środkami z rachunku oraz odręczny podpis zgodny ze wzorem podpisu złożonym w banku.

Alior Bank zwraca uwagę, że w przypadku wysłania wypowiedzenia pocztą, saldo rachunku powinno wynosić 0 zł.

Przygotowany dokument wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru (niezbędne do ustalenia daty wpłynięcia pisma do banku, od której liczy się okres wypowiedzenia), na poniższy adres korespondencyjny (nie jest to adres siedziby Alior Banku):

Alior Bank SA

ul. Postępu 18B

02-676 Warszawa

Alior Bank uczciwie podchodzi do klienta i umożliwia pożegnanie się z bankiem w sposób szybki i bezproblemowy. Oferuje możliwość wypowiedzenia umowy na każdy z możliwych sposobów. Najszybszym i najprostszym będzie zamknięcie konta bezpośrednio w bankowości internetowej Alior Online.

Zapoznaj się również z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Citi Handlowy
CitiKonto

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
0 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
8 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
30 zł /
30 zł
BNP Paribas
Konto Otwarte na Ciebie

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
7 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
7 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
12 zł /
12 zł
Bank Pekao SA
Konto Przekorzystne

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
4 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
2,3% min. 5 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
5 zł (opłata miesięczna) /
10 zł
Nest Bank
Nest Konto

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
0 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
6 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
10 zł /
10 zł

Jesteś klientem Alior Banku ? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

OFERTY BANKÓW
OSZCZĘDNOŚCI
PROMOCJE
BANKOWE
KONTA
OSOBISTE