Strona główna Promocje bankowe Najlepsze lokaty Konta osobiste Konta firmowe Karty kredytowe

Jak zamknąć konto w BNP Paribas Bank Polska? Aktualna instrukcja 2023

Wyczerpujące informacje odnoszące się rezygnacji z kont bankowych znajdują się we wpisie Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Metody jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Zamykając konto wypowiadasz „Umowę ramową Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu”. Konto Otwarte na Ciebie w Bank BNP Paribas zamknąć można na trzy sposoby:

  • na infolinii banku,
  • osobiście w oddziale,
  • listownie na adres banku.

Dostęp do Elektronicznych Kanałów Kontaktu w BNP Paribas

Niestety konta nie zamkniesz w bankowości internetowej banku. Z bankowością internetową jest związany inny problem. Po okresie wypowiedzenia należy sprawdzić, próbując się zalogować, czy dostęp została zablokowany. Może się zdarzyć, że bank zapomni tego zrobić. W takim przypadku należy skontaktować się z infolinią, gdzie pracownik w trakcie rozmowy zamknie dostęp do elektronicznych kanałów komunikacji. Potwierdzeniem będzie otrzymany SMS z zablokowaniu dostępów.

Pozostawiony dostęp do kanałów elektronicznych oznaczałby, że umowa została wypowiedziana tylko w części dotyczącej rachunku i karty. Jest to o tyle ważne jeśli w przyszłości będziesz chciał ponownie skorzystać z promocji związanej z otwarciem konta w BNP Paribas. W regulaminach promocji jednym z warunków uzyskania nagrody jest: „W Promocji może wziąć udział Uczestnik, który łącznie spełnia następujące warunki: 1) nie jest stroną Umowy ramowej Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu zawartej z Bankiem na dzień składania wniosku o zawarcie Umowy ramowej”.

Reklama
jak zlikwidować konto w bnp paribas
Jak zamknąć konto w BNP Paribas Bank Polska? Aktualna instrukcja 2023 3

Okres wypowiedzenia umowy o konto w BNP Paribas

Umowa o konto osobiste jest rozwiązywana z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia. Pamiętaj, że w okresie wypowiedzenia opłaty za świadczone usługi są pobierane zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji. Jeśli chodzi o wymóg wykonania transakcji kartą do konta, to wykonanie transakcji w miesiącu złożenia wypowiedzenia zwalnia z opłaty w kolejnym okresie.

Zamykanie konta osobistego w BNP Paribas
Przez internet:Nie
Przez infolinię:+48 500 990 500
+48 22 134 00 00
W oddzialeTak – doradca przygotuje dokument do podpisania
Listownie na adres:BNP Paribas Bank Polska SA
ul. Kasprzaka 2
01-211 Warszawa
Okres wypowiedzenia:30 dni
Oferta na zatrzymanie:Brak

W okresie wypowiedzenie może zadzwonić pracownik BNP Paribas ale nie zaproponuje raczej żadnej oferty na zatrzymanie. Jeśli jednak zmienisz zdanie możesz wycofać wypowiedzenie w trakcie tej rozmowy.

Przygotowanie wypowiedzenia umowy rachunku w BNP Paribas w formie pisemnej

Wypowiedzenie umowy musisz przygotować we własnym zakresie. BNP Paribas nie udostępnił wzoru takiego dokumentu. Dokument powinien zawierać:

  • dane właściciela/współwłaścicieli (imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania) oraz rachunek (nazwa rachunku oraz najlepiej jego numer),
  • informację, że wypowiadasz Umowę ramową Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu w całości,
  • wskazanie rachunku w nowym banku do wypłaty środków, jeśli w dniu zamknięcia rachunku,
  • odręczny podpis zgodny ze wzorem podpisu złożonym w BNP Paribas lub potwierdzony notarialnie.

Wypowiedzenie wyślij koniecznie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Jak zamykałem konto w BNP Paribas?

30 września 2020 roku, do zamknięcia poszło kolejne konto osobiste, tym razem w BNP Paribas Bank Polska.

Zamknięcie konta osobistego wymagało telefonu na infolinię. W sumie rozmowa trwała około 10 minut. Po połączeniu z konsultantką i weryfikacji tożsamości (pytania o adres, PESEL oraz posiadane produkty banku) zostałem przełączony do zespołu zajmującego się zamykaniem kont. Oczywiście pojawiło się pytanie o powód zamykania konta i lekka sugestia aby jednak tego nie robić argumentując, że obsługa wymaga wyłącznie jednej transakcji kartą i nie są nawet wymagane wpływy na konto. Następnie została odczytana formułka prawna a ja musiałem potwierdzić, że chce zamknąć konto. Konsultantka wiedziała, że konto zakładałem w ramach promocji i zadała pytanie czy wszystko było w porządku.

Reklama

Okres wypowiedzenia trwa 30 dni. W tym czasie konto jest w pełni aktywne. Ze względu na to, że we wrześniu wykonałem już transakcję kartą w kolejnym miesiącu nie muszę jej wykonywać, ponieważ opłata za kartę jest naliczana na kolejny miesiąc a transakcja w październiku zwalnia z opłaty w listopadzie a wtedy konto będzie już zamknięte. Bank przesłał mailowo potwierdzenie przyjęcia dyspozycji.

bnp paribas jak zamknąć konto
Jak zamknąć konto w BNP Paribas Bank Polska? Aktualna instrukcja 2023 4

Jesteś klientem BNP Paribas? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty innych banków:

Zapoznaj się z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.