Jak zamknąć konto w BNP Paribas Bank Polska? Aktualna instrukcja 2023

Wyczerpujące informacje odnoszące się rezygnacji z kont bankowych znajdują się we wpisie Jak zrezygnować z konta osobistego lub karty kredytowej? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Metody jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Zamykając konto wypowiadasz „Umowę ramową Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu”. Konto Otwarte na Ciebie w Bank BNP Paribas zamknąć można na trzy sposoby:

  • na infolinii banku,
  • osobiście w oddziale,
  • listownie na adres banku.

Dostęp do Elektronicznych Kanałów Kontaktu w BNP Paribas

Niestety konta nie zamkniesz w bankowości internetowej banku. Z bankowością internetową jest związany inny problem. Po okresie wypowiedzenia należy sprawdzić, próbując się zalogować, czy dostęp została zablokowany. Może się zdarzyć, że bank zapomni tego zrobić. W takim przypadku należy skontaktować się z infolinią, gdzie pracownik w trakcie rozmowy zamknie dostęp do elektronicznych kanałów komunikacji. Potwierdzeniem będzie otrzymany SMS z zablokowaniu dostępów.

Pozostawiony dostęp do kanałów elektronicznych oznaczałby, że umowa została wypowiedziana tylko w części dotyczącej rachunku i karty. Jest to o tyle ważne jeśli w przyszłości będziesz chciał ponownie skorzystać z promocji związanej z otwarciem konta w BNP Paribas. W regulaminach promocji jednym z warunków uzyskania nagrody jest: „W Promocji może wziąć udział Uczestnik, który łącznie spełnia następujące warunki: 1) nie jest stroną Umowy ramowej Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu zawartej z Bankiem na dzień składania wniosku o zawarcie Umowy ramowej”.

Reklama
jak zlikwidować konto w bnp paribas
Jak zamknąć konto w BNP Paribas Bank Polska? Aktualna instrukcja 2023 4

Okres wypowiedzenia umowy o konto w BNP Paribas

Umowa o konto osobiste jest rozwiązywana z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia. Pamiętaj, że w okresie wypowiedzenia opłaty za świadczone usługi są pobierane zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji. Jeśli chodzi o wymóg wykonania transakcji kartą do konta, to wykonanie transakcji w miesiącu złożenia wypowiedzenia zwalnia z opłaty w kolejnym okresie.

Zamykanie konta osobistego w BNP Paribas
Przez internet:Nie
Przez infolinię:+48 500 990 500
+48 22 134 00 00
W oddzialeTak – doradca przygotuje dokument do podpisania
Listownie na adres:BNP Paribas Bank Polska SA
ul. Kasprzaka 2
01-211 Warszawa
Okres wypowiedzenia:30 dni
Oferta na zatrzymanie:Brak

W okresie wypowiedzenie może zadzwonić pracownik BNP Paribas ale nie zaproponuje raczej żadnej oferty na zatrzymanie. Jeśli jednak zmienisz zdanie możesz wycofać wypowiedzenie w trakcie tej rozmowy.

Przygotowanie wypowiedzenia umowy rachunku w BNP Paribas w formie pisemnej

Wypowiedzenie umowy musisz przygotować we własnym zakresie. BNP Paribas nie udostępnił wzoru takiego dokumentu. Dokument powinien zawierać:

  • dane właściciela/współwłaścicieli (imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania) oraz rachunek (nazwa rachunku oraz najlepiej jego numer),
  • informację, że wypowiadasz Umowę ramową Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu w całości,
  • wskazanie rachunku w nowym banku do wypłaty środków, jeśli w dniu zamknięcia rachunku,
  • odręczny podpis zgodny ze wzorem podpisu złożonym w BNP Paribas lub potwierdzony notarialnie.

Wypowiedzenie wyślij koniecznie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Jak zamykałem konto w BNP Paribas?

30 września 2020 roku, do zamknięcia poszło kolejne konto osobiste, tym razem w BNP Paribas Bank Polska.

Zamknięcie konta osobistego wymagało telefonu na infolinię. W sumie rozmowa trwała około 10 minut. Po połączeniu z konsultantką i weryfikacji tożsamości (pytania o adres, PESEL oraz posiadane produkty banku) zostałem przełączony do zespołu zajmującego się zamykaniem kont. Oczywiście pojawiło się pytanie o powód zamykania konta i lekka sugestia aby jednak tego nie robić argumentując, że obsługa wymaga wyłącznie jednej transakcji kartą i nie są nawet wymagane wpływy na konto. Następnie została odczytana formułka prawna a ja musiałem potwierdzić, że chce zamknąć konto. Konsultantka wiedziała, że konto zakładałem w ramach promocji i zadała pytanie czy wszystko było w porządku.

Reklama

Okres wypowiedzenia trwa 30 dni. W tym czasie konto jest w pełni aktywne. Ze względu na to, że we wrześniu wykonałem już transakcję kartą w kolejnym miesiącu nie muszę jej wykonywać, ponieważ opłata za kartę jest naliczana na kolejny miesiąc a transakcja w październiku zwalnia z opłaty w listopadzie a wtedy konto będzie już zamknięte. Bank przesłał mailowo potwierdzenie przyjęcia dyspozycji.

bnp paribas jak zamknąć konto
Jak zamknąć konto w BNP Paribas Bank Polska? Aktualna instrukcja 2023 5

Jesteś klientem BNP Paribas? Chcesz zrezygnować z konta? Sprawdź oferty innych banków:

Zapoznaj się z ofertą innych kont osobistych opisywanych na blogu lub sprawdź proponowane poniżej:

Citi Handlowy
CitiKonto

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
0 zł

BANKOMATY W POLSCE:

Reklama
0 zł /
8 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
30 zł /
30 zł
Bank Pekao SA
Konto Przekorzystne

KONTO:

0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
4 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
2,3% min. 5 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
5 zł (opłata miesięczna) /
10 zł
Nest Bank
Nest Konto

KONTO:

Reklama
0 zł /
0 zł

KARTA:

0 zł /
0 zł

BANKOMATY W POLSCE:

0 zł /
6 zł

PRZELEWY INTERNETOWE / TELEFON / ODDZIAŁ:

0 zł /
10 zł /
10 zł

Sprawdź oferty promocyjne innych banków: Promocje kont osobistych

Niniejszy artykuł zawiera odnośnik (-i) do stron instytucji finansowych i jeżeli użytkownik przejdzie na jedną z nich, złoży wniosek i podpisze umowę, autor bloga Bankowe ABC może uzyskać wynagrodzenie.
Warunki nie będą gorsze (a często lepsze) niż te, które użytkownik uzyskałby bezpośrednio. Dzięki temu wynagrodzeniu będzie możliwe pokrycie kosztów utrzymania działalności bloga.
Reklama
Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby otrzymywać newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych (adres e-mail) w celu otrzymywania wiadomości w ramach newslettera Bankowe ABC.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą mailową. W celu uzyskania szczegółów zapoznaj się z polityką prywatności. Otrzymasz maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu, bez reklam i spamu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

OFERTY BANKÓW
OSZCZĘDNOŚCI
PROMOCJE
BANKOWE
KONTA
OSOBISTE
KARTY
KREDYTOWE
KONTA
FIRMOWE
KREDYTY
GOTÓWKOWE
OKAZJE DLA
KLIENTÓW BANKÓW