Strona główna Promocje bankowe Najlepsze lokaty Konta osobiste Konta firmowe Karty kredytowe
Top 10 najpopularniejszych wpisów 2020

Top 10 najpopularniejszych wpisów 2020 na blogu Bankowe ABC

Minął już ponad rok od startu bloga Bankowe ABC. Koniec roku to czas podsumowań i dobry moment by przyjrzeć się temu do czego najczęściej sięgali moi czytelnicy. W podsumowaniu postanowiłem uwzględnić publikacje z kategorii Bank Wiedzy pomijając opisy promocji bankowych.

Ranking wpisów oparty jest na narzędziach firmy Google (Google Analytics), które pozwalają mi śledzić rozwój bloga. Na podstawie zebranych danych od osób, które mają włączoną możliwość śledzenia aktywności na stronach internetowych przygotowałem poniższe zestawienie.

Top 10 najpopularniejszych wpisów 2020 ​

10. Zmiany w przepisach dotyczących przekazywania elektronicznych dokumentów bankowych

Wchodzące w życie zmiany w przepisach prawa wzbudzają zainteresowanie czytelników i naturalnie zwiększają chęć do poszukiwania informacji na dany temat w internecie.

Reklama

9. Przydatne kalkulatory finansowe

Dosyć dużą popularnością cieszyła się strona z kalkulatorami finansowymi. Postaram się na początku roku je uaktualnić. Pracuję również nad wprowadzeniem kolejnych kalkulatorów.

8. Jak zbudowany jest scoring kredytowy?

Wpis związany z budową scoringu kredytowego cieszył się szczególną popularnością w czerwcu i we wrześniu. Być może ma to związek z aktywnością studentów. Z moich obserwacji w internecie wynika, że jest niewiele informacji na ten temat. Jako wieloletni praktyk w zakresie oceny zdolności kredytowej starałem się w miarę przystępny sposób przedstawić informacje na ten temat.

7. Problemy z zakładaniem konta w Credit Agricole

Jak żaden inny bank Credit Agricole dał mi się we znaki przy zakładaniu konta. Od tamtej pory nie mam problemów z korzystaniem z konta, aczkolwiek nadal uważam, że bank powinien lepiej dostosowywać się do potrzeb rynku.

6. Czy korzystać z „wakacji kredytowych” w trakcie epidemii koronawirusa?

Początek pandemii był szczególnie trudny dla kredytobiorców. Krótki poradnik miał pokazać, że nie zawsze warto korzystać z propozycji banków w zakresie „wakacji kredytowych”.

5. Świąteczne prezenty dla klientów banków 2020

Całkiem nowy wpis a już pojawił się w ścisłej czołówce. Jak widać wiele osób poszukuje ciekawych promocji, rabatów, a w tym przypadku połączonych z posiadaną kartą lub kontem. W styczniu pojawi się kolejne zestawienie promocji, programów rabatowych i lojalnościowych.

4. Nest Bank podnosi opłaty i prowizje dla kont osobistych od 15 lutego 2021 roku

W zestawieniu pojawił się od razu na czwartym miejscu wpis opublikowany 13 grudnia 2020 roku. W ciągu niespełna miesiąca znalazł wielu czytelników dzięki wzmiance w serwisie wykop.pl. Wiele osób wzburzyła informacja o podniesieniu opłat dotyczących jednego z ostatnich, bezwarunkowo bezpłatnych kont na rynku.

Reklama

3. Osoba zajmująca eksponowane stanowisko polityczne

Jeden z pierwszych wpisów na blogu okazał się jednym z najczęściej czytanych. Informacji na ten temat nie ma zbyt wiele w internecie, stąd duże zainteresowanie.

2. Jak korzystać z kart kredytowych? Wady i zalety

Poradnik dotyczący kart kredytowych okazał się ciekawą lekturą dla osób zastanawiających się nad karta kredytową. Przed wybraniem właściwej karty warto poznać wady i zalety jej posiadania.

1. Maksymalne limity transakcji w bankowości internetowej i mobilnej

Numer jeden zestawienia jest dla mnie pewnym zaskoczeniem. Jak widać największą popularnością cieszą się wpisy praktyczne, dotyczące obsługi konta bankowego. Kolejne wpisy opisujące praktyczne działanie kont bankowych lub kart płatniczych już wkrótce.

Dzięki temu zestawieniu wiem na czym powinienem się skupić w kolejnym roku. Jeśli masz pomysł, czego brakuje na blogu, napisz w komentarzu.

Poniżej lista wpisów, które nie zmieściły się w pierwszej dziesiątce ale które również zebrały dużą grupę czytelników.

Reklama
Podziel się swoją opinią: