Strona główna Promocje bankowe Najlepsze lokaty Konta osobiste Konta firmowe Karty kredytowe
Visa Oferty

Program rabatowy Visa Oferty 2021

Materiał archiwalny. Z dniem 30 września 2021 roku program VISA Oferty został zakończony.

Przeczytaj na temat VISA Benefit Program.

Organizacje płatnicze Mastercard i VISA, organizują programy lojalnościowe i rabatowe mające za zadanie promowanie marki wśród posiadaczy kart oraz zwiększenie liczby transakcji płatniczych wykonywanych kartami wydawanymi przez te organizacje. Na blogu opisałem już program Bezcenne Chwile organizowany przez Mastercard. Tym razem czas na program dla posiadaczy kart z logo VISA.

Klienci posiadający karty VISA mogą korzystać z programu rabatowego Visa Oferty. Program nie jest tak popularny jak program Mastercard, ale wynika to przede wszystkim z tego, że same karty VISA są mniej popularne w Polsce, gdzie zdecydowaną większość stanowią karty wydawane przez Mastercard.

Reklama

Program Visa Oferty polega na zwrotach (moneyback) części poniesionych wydatków z tytułu dokonanych transakcji kartą płatniczą VISA w ramach dostępnych ofert u partnerów. Niewątpliwą korzyścią jest to, że moneyback można łączyć z innymi promocjami. Nie są potrzebne żadne kody, kupony czy karty lojalnościowe. Zwrot następuje w ciągu 5 dni roboczych od momentu obciążenia karty.

Edit 14.07.2021 r.

Niestety, w dniu dzisiejszym VISA poinformowała, ze z dniem 30 września 2021 r. zostanie zakończony program VISA Oferty. Nowi użytkownicy nie mogą się już rejestrować. Do czasu zamknięcia programu można korzystać z dostępnych ofert.

Zalety programuWady programu
Natychmiastowa „nagroda” bez oczekiwania na zebranie odpowiedniej ilości punktówNiewielka liczba partnerów programu
Możliwość rejestracji wszystkich kart VISA dla klientów indywidualnychW większości przypadków z danej oferty można skorzystać tylko jeden raz przy pierwszej transakcji spełniającej warunki
Krótki czas oczekiwania na zwrot środków za transakcje w ramach ofertyBrak możliwości rejestracji kart firmowych
Wysoki zwrot (nawet do 10%) w wybranych ofertach 

Kto może korzystać z programu Visa Oferty?

Z programu Visa Oferty mogą korzystać pełnoletni posiadacze (polscy rezydenci) wszystkich wydanych w Polsce kart dla klientów indywidualnych organizacji VISA, bez względu na to, który bank wydał kartę. Niestety nie jest możliwe zarejestrowanie kart firmowych, w innej walucie niż polski złoty oraz przedpłaconych (pre-paid).

VISA w swoim regulaminie wskazuje wymagania techniczne konieczne do uruchomienia usługi. Jednym z warunków jest włączenie w używanej przeglądarce internetowej plików Cookies oraz Javascript.

Pewnym ograniczeniem programu Visa Oferty jest dostępność ofert oraz wysokość zwrotów dla klientów poszczególnych banków. Bardzo łatwo przekonać się o tym rejestrując więcej niż jedną kartę z różnych banków. Przy każdej ofercie znajduje się informacja czy dotyczy wszystkich lub wybranych kart zarejestrowanych w programie.

Reklama

Jak zarejestrować się w programie Visa Oferty?

Do programu można przystąpić rejestrując posiadane karty debetowe i kredytowe wydane przez organizację VISA. Podobnie jak przy Mastercard Bezcenne Chwile posiadanie karty z logo VISA i wykonywanie transakcji nie jest wystarczające. Kartę należy zarejestrować na stronie programu.

W Visa Oferty rejestrujesz się, podając swój adres e-mail na stronie https://www.visaoferty.pl/signup. W kolejnym kroku podajesz numer swojej karty debetowej lub kredytowej VISA. VISA weryfikuje kartę, dokładnie jakbyś dokonywał transakcji kartą w Internecie, przesyłając wiadomością SMS kod autoryzacyjny na numer telefonu podany w swoim banku. Otrzymany kod musisz przepisać na stronie rejestracji karty. VISA potrzebuje do 24 godzin na aktywację karty w programie. Pamiętaj, że przy wymianie karty, jeśli jej numer uległ zmianie, należy usunąć poprzednią i dodać nową.

Warto zarejestrować wszystkie posiadane karty VISA (maksymalnie 5), ponieważ niektóre promocje są dostępne tylko dla wybranych kart. Mając na uwadze liczbę wydawanych kart VISA w Polsce, rejestracja do 5 kart jest wystarczająca.

Visa oferty
źródło: strona programu Visa Oferty
Visa oferty
źródło: strona programu Visa Oferty

Inaczej wygląda rejestracja karty wydanej przez ING Bank. W tym przypadku wszystko odbywa się na stronie internetowej banku Moje ING w zakładce „Moje rabaty”, następnie „Visa Oferty” lub w aplikacji mobilnej zakładka „Usługi”. W celu aktywacji w programie wszystkich ka